niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 13917 wyświetleń

WSHE – Uczelnia z Pasją!

Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi
Punkt Informacyjno – Rekrutacyjny w Grajewie

ul. Mickiewicza 1
19 – 200 Grajewo

tel. 086 261 03 84
grajewo@wshe.lodz.pl

Czynne:
wtorek       8.00 – 13.00
środa         9.00 – 14.00
czwartek   9.00 – 14.00
piątek       10.00 – 15.00

Studia pierwszego i drugiego stopnia

Informatyka
Zarządzanie
Filologia (specjalność angielska)
Pedagogika

Duży wybór specjalizacji, profesjonalna kadra, wspaniała atmosfera.
Zapisz się na studia w Grajewie !
WSHE – Uczelnia z Pasją!


Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi jest uczelnią o największym spektrum możliwych kierunków i specjalizacji. Posiada uprawnienia do prowadzenia studiów na 13 kierunkach, w ramach których oferujemy studentom ponad 100 specjalności, stale aktualizowanych pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy. W 2007 roku uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w trzech dziedzinach: nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, nauk technicznych w zakresie informatyki oraz sztuk plastycznych w zakresie sztuki piękne.

WSHE w Łodzi jest uczelnią nowoczesnych technologii. Placówka posiada profesjonalnie wyposażone własne wydawnictwo, telewizję, przychodnię i drukarnię, a także największą w regionie bibliotekę  o wolnym dostępie. Jesteśmy pierwszą i jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi specjalizację Systemy Mainframe – wirtualizacje, transakcje, przetwarzanie masowe.

Studenci WSHE jako jedyni w Polsce mogą brać udział w tworzeniu profesjonalnego kanału telewizyjnego Patio TV, skierowanego do młodego odbiorcy. Studenci mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone hale do produkcji telewizyjnej i radiowej oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną składającą się z dziennikarzy, grafików i specjalistów od obróbki obrazu i dźwięku.
Budynki uczelni to ponad 88 tysięcy metrów kwadratowych nowocześnie zaprojektowanej powierzchni w Łodzi i oddziałach zamiejscowych, ponad 2200 komputerów podłączonych do Internetu. Wszystkie budynki WSHE są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy student otrzymuje bezpłatne konto na uczelnianym serwerze i dostęp do wirtualnego pokoju studenta. Do dyspozycji studentów przeznaczone są specjalistyczne pracownie informatyczne, montażownia wideo, atelier fotograficzne, pracownia radiowa, prasowa i telewizyjna, sale treningowe, siłownia, aule wyposażone w sprzęt audio-wideo, salę do jogi, a także pracownie malarskie.
Jesteśmy uczelnią z pasją. Dajemy narzędzia i stwarzamy możliwości do rozwoju, kształcenia i realizacji celów oraz marzeń. To właśnie w ramach WSHE funkcjonuje jedna z najprężniej działających galerii sztuki, mowa oczywiście o PATIO Centrum Sztuki. Jest to miejsce szczególne, które w życie miasta wpisało się ostatnio jako współorganizator prestiżowego festiwalu fotograficznego: V Fotofestiwalu. Tu odbywają się różnego typu przedsięwzięcia artystyczne: wystawy malarstwa, fotografii, grafiki, rzeźby, prezentacje NetArt, wideo instalacje, performance, happeningi, spektakle teatralne (www.galeriapatio.wshe.lodz.pl).

Przy WSHE działa Polski Uniwersytet Wirtualny (www.puw.pl). Nauka na platformie edukacyjnej PUW-u jest szansą zdobycia kwalifikacji, bez konieczności dojazdów, odrywania od obowiązków służbowych czy spraw rodzinnych. Studia przez Internet to szansa na zdobycie wykształcenia m.in. dla osób niepełnosprawnych czy matek wychowujących dzieci. Internetowe środki komunikacji i materiały dydaktyczne dostępne są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej WSHE wydają największe w województwie pismo młodzieżowe „Slajd”, które patronuje wszelkim oddolnym inicjatywom młodzieżowym i na łamach którego doświadczenie dziennikarskie mogą zdobywać licealiści  z całej Polski.
Badania opublikowane ostatnio przez Narodową Agencję Programu Socrates-Erasmus sytuują łódzką WSHE na pierwszym miejscu wśród uczelni niepublicznych (10 miejsce w klasyfikacji generalnej) w Polsce, pod względem przyjazdów zagranicznych studentów.
To nie jedyne międzynarodowe osiągnięcie.

Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi jest pierwszą Polską uczelnią, która otrzymała od Komisji Europejskiej prawo do wydawania suplementu do dyplomu (Diploma Suplement Label), co jest najlepszym dowodem na dostosowanie naszej uczelni do europejskich standardów edukacji.
Ponadto uczelnia jest członkiem licznych organizacji i stowarzyszeń międzynarodowej. Warto wspomnieć tu chociażby Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Międzynarodowej (EAIE – www.eaie.nl), The European Higher Education Socjety (EAIR – www.eair.nl), czy Europejskie Stowarzyszenie dla Kreatywności wspólnemu Innowacyjności (E.A.C.I. – www.eaci.net).
Osiągnięcia międzynarodowe  można by wymieniać jeszcze długo, bowiem WSHE jest liderem wśród  polskich uczelni wyższych w sferze współpracy międzynarodowej.
Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi zajęła 5 miejsce
w Ogólnopolskim Rankingu  Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2008 publikowanym przez Rzeczpospolitą i miesięcznik „Perspektywy”. 5 miejsce  w Polsce plasuje WSHE na pozycji niekwestionowanego lidera wśród wszystkich niepublicznych uczelni w Łodzi.
Kapituła rankingu, której przewodniczył  prof. Marek Safian (b. prezes Trybunału Konstytucyjnego) oceniała uczelnie wyższe pod względem prestiżu, siły naukowej, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia studiów.

Najwyższe noty WSHE w Łodzi uzyskała w ocenie jakości kształcenia (upr. Magisterskie),
w ocenie bazy dydaktycznej oraz zdalnego dostępu do zasobów bibliotecznych.

Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi zajęła 1 miejsce wśród niepublicznych uczelni magisterskich w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych organizowanym przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.
Podczas uroczystości ogłoszenia wyników, która odbyła się 29 maja 2008 w Poznaniu WSHE w Łodzi otrzymała także certyfikat „Wiarygodna Szkoła”. Możliwość posługiwania się tym znakiem w roku akademickim 2008/2009 uzyskało 79 uczelni z całej Polski.

 

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (5)

kto moze zapisywac sie do tej szkoly? tylko absolwenci czy i osoby starsze ktore chca podjac nauke?

Studia na WSHE mogą podjąć osoby po 3-letnich studiach licencjackich oraz osoby po studiach magisterskich. Mamy też ofertę dla absolwentów szkół średnich :) Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. (086) 261 03 84 lub w punkcie ul. Mickiewicza 1 (Szkoła Podstawowa nr 2)

czy można przenieść się z innej szkoły o tym samym kierunku?

W celu uzyskania takiej informacji zapraszam do Punktu Informacyjno - Rekrutacyjnego, który mieści się w SP2 im.A.Mickiewicza, ul.Mickiewicza 1.

Chciałabym się dowiedzieć czy pedagogika jest ogólna czy są jakieś konkretne specjalizacje, a także ile kosztuje semestr bądź rok nauki?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.