Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13371 wyświetleń

Wojewodzin I m. w Polsce

27 listopada 2007r. w Warszawie odbyło się podsumowanie IV edycji ogólnopolskiego konkursu "AGRO - PROGRAM”. I miejsce zajęli nauczyciele Zespołu Szkół w Wojewodzinie - Kazimierz Szymkuć i Wiesław Ruszczyk.

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie zorganizowało w 2007 r. czwartą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Programów Kształcenia dla Wsi i Rolnictwa AGRO - PROGRAM”. Celów konkursu było wiele m.in.:
- inspirowanie instytucji oświatowych i doradczych do przygotowywania programów kształcenia wspomagających rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich, służących odnowie wsi, a także zachowaniu i ochronie dziedzictwa kulturowego;
- dokonanie przeglądu dorobku różnych instytucji oświatowych i doradczych w zakresie programów kształcenia dla wsi i rolnictwa;
- popularyzacja szczególnie wartościowych, zasługujących na wyróżnienie programów w formie publikacji elektronicznej.

 Do czwartej edycji konkursu można było zgłaszać programy w dwóch kategoriach:
1 programy kształcenia kursowego – stanowiące podstawę kształcenia, dokształcania i doskonalenia rolników i innych mieszkańców wsi;
2 szkolne programy kształcenia specjalizacyjnego – realizowane w szkołach lub przygotowane specjalnie na konkurs, przeznaczone dla jednego lub większej  liczby zawodów.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy odbył się na szczeblu regionalnym, który organizowały Oddziały CDR w Krakowie, Poznaniu oraz Radomiu. Do 31 sierpnia 2007 r. regionalne komisje opiniowały zgłoszone programy według kryteriów przygotowanych przez Centralną Komisję Konkursową. Nominowały one 13 najlepszych do drugiego etapu konkursu. Na posiedzeniu 11 października 2007 r. Centralna Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszonych programów i wybrała laureatów.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu 27 listopada 2007 w Warszawie okazało się, że w kategorii "programy kształcenia kursowego" pierwsze miejsce zajęli nauczyciele Zespołu Szkół w Wojewodzinie - Kazimierz Szymkuć i Wiesław Ruszczyk z programem pt. „Czysta energia z gospodarstwa, czyli uprawa roślin energetycznych i inne sposoby pozyskiwania energii odnawialnej”. Na apelu szkolnym 28 listopada br. zaprezentowano piękne puchary ministra rolnictwa i rozwoju wsi, zwycięstwa pogratulował nauczycielom dyrektor szkoły Karol Choynowski oraz Rada Pedagogiczna i uczniowie.

Wyrazy uznania za wybitne osiagnięcia!
e-Grajewo.pl

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (8)

O jak miło coś takiego widzieć GRATULACJE Panie Kaziku przesyła absolwentka Wojewodzina Moniczka z VLE

gratki zwyciezcom i szo pokonanym

gratulacje jestescie njlepsi


Pan Wiesław to nasz pan od chemii. Pozdrawiam i szacuneczek.

BRAWO!!! choc to niewielka szkoła to nauczyciele nie trzymaja sie tylko programu nauczania ale także robią cos dodatkowo i to z jakim skutkiem hmm tak trzymac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.