poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10820 wyświetleń

Woda coraz droższa

W czerwcu zapadnie decyzja czy więcej zapłacimy za dostawę wody i odbiór ścieków. Radni zadecydują czy proponowany  przez ZWiK wzrost opłat o około 4 % jest zasadny.

Proponowane nowe taryfy wynoszą:
Woda – 1,90 zł/m3 brutto
Ścieki – 3,00 zł/m3 brutto

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie zakłada, że nowe stawki powinny obowiązywać od 1 lipca 2007 do 30 czerwca 2008 roku.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (7)

Ja proponuję zmniejszyć najpierw zarobki w wodociągach, które są na zbyt wysokim poziomie !!!

A będzie jeszcze droższa jak płączą PEC z Wodociągami.Ktoś musi pokryć koszty/straty/PECu

4% to bardzo duzo!Radni zastanowcie sie!

To podnieście płace dla ludzi pracujących a potem podnosić cene wody,

"Mieszkaniec miasta1" a może by tak pracowali społecznie.Wtedy woda była by za darmo.

PEC to nie wodociagi - yulu

Proszę ZWIK o przedstawienie zasadności zastosowania takich wzrostów cen produktu, który sprzedają. O ile pamiętam to zostały z naszych podatkówi i dotacji unijnych poczynione dosyć spore nakłady inwestycyjne w ZWIK-u. Skąd ten wzrost kosztów? Inflacja jest tak niska, że trzeba się mocno schylić żeby ją zobaczyć a tutaj 4% wzrost? Proszę o przedstawienie uzasadnienia wzrostu kosztów? Co ZWIK zrobił aby obniżyć koszty? i co zamierza zrobić w najbliższym czasie w celu spadku cen. Wydaje się, że odbiorcy zaczynają oszczędzać i zużycie spada, a koszty sa stałe. Więc trzeba podnieść ceny aby wyjść na swoje. Już zaczyna się opłacać wykonanie własnej studni i rezygnacja z usług tak drogiej instytucji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.