środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 17144 wyświetleń

Wmurowano kamień węgielny

17 pażdziernika 2008 roku w Grajewie przy ulicy Wojska Polskiego odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod nową komendę powiatową policji.
Udział w uroczystości wzięli między innymi wojewoda podlaski, marszałek województwa i komendant wojewódzki policji.

Galeria zdjęć


    Architektoniczną koncepcję programowo przestrzenną Komendy Powiatowej Policji  w Grajewie opracowali architekci z Biura Projektowo – Badawczego Budownictwa Ogólnego Miastoprojekt – Białystok. W skład nowego budynku wejdą: budynek administracyjny ze strzelnicą pistoletową, budynek garażowy, budynek warsztatowy z myjnią dla samochodów oraz infrastruktura towarzysząca. Budynek został zaprojektowany, jako trójkondygnacyjny obiekt  z poddaszem użytkowym i podpiwniczeniem. Zaprojektowano go w kształcie litery U z głównym wejściem od strony ul. Wojska Polskiego.   
    Budynek główny zajmować będzie prawie 3612 m2 powierzchni. Dla porównania powierzchnia użytkowa obecnego budynku komendy zajmuje 1115 m2, czyli jest trzy razy mniejsza. Będzie to obiekt spełniający najnowsze standardy europejskie. Przy wejściu głównym do budynku zlokalizowany będzie ponad 42 – metrowy holl wejściowy, pomieszczenia oficera dyżurnego z nowoczesnym stanowiskiem kierowania. W prawym skrzydle budynku zaprojektowano bufet gastronomiczny oraz ponad 225 - metrową salę konferencyjną z izbą pamięci. Lewe skrzydło parteru stanowić będzie zespół pomieszczeń dla osób zatrzymanych z możliwością wejścia od strony dziedzińca. Pomieszczenia te spełniać będą wszelkie wymogi bezpieczeństwa. W piwnicy zaprojektowana została 25 metrowa strzelnica pistoletowa z pomieszczeniami towarzyszącymi. Pozostałą część piwnicy stanowić będą magazyny i sala do treningu siłowego z zapleczem sanitarnym.
    Na pierwszym piętrze budynku w centralnej jego części zaprojektowano pokoje komendanta i zastępcy z sekretariatem. W lewym skrzydle usytuowana będzie Sekcja Kryminalna a w prawym Sekcja Prewencji.  Centralna część budynku na piętrze II przeznaczona została Sekcji Ruchu Drogowego, natomiast lewe skrzydło zajmować będą pokoje Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego Sekcji Kryminalnej, połączone z I piętrem klatką schodową dla wygody interesantów. Prawe skrzydło II piętra zajmie Zespół Administracyjno – Gospodarczy i Zespół Kadr.

Przewidziany jest też odrębny parking dla interesantów oraz wejście do bufetu gastronomicznego z zewnętrznej strony budynku.  Pomieszczeniem spełniającym bardzo istotną rolę w pracy policjantów będzie niebieski pokój właściwy i niebieski pokój oczekiwań, gdzie w komfortowych warunkach będą mogły obywać się  przesłuchania małoletnich ofiar przemocy. Nowa siedziba budowana jest z myślą nie tylko o policjantach, ale głównie z myślą o mieszkańcach powiatu i udogodnieniach dla nich. Nowoczesne rozwiązania techniczne, punkt recepcyjny, pokój przyjęć interesantów dzielnicowych, dostawanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, czyli standardy XXI wieku, już nie będą dla nas obrazkiem z wielkiego miasta.  Nowa Komenda Powiatowa zlokalizowana będzie w sąsiedztwie Komedy Powiatowej Straży Pożarnej, co mamy nadzieję, w znacznym stopniu ułatwi nam współpracę i jeszcze szybszą wspólną reakcję na zagrożenia. Cieszymy się z dobrego sąsiedztwa nowej komendy – bliskość osiedla mieszkaniowego, zespołu szkół miejskich przyczyni się być może do tego, że mieszkańcy chętniej będą zgłaszać się do nas ze swoimi problemami a lokalizacja przy głównej trasie  komunikacyjnej sprawi, że nowy budynek będzie godną wizytówką naszego miasta.
Mamy nadzieję, iż nowoczesne pomieszczenia, o wysokich standardach technicznych przyczynią się do poprawy pracy funkcjonariuszy, którzy będą mogli lepiej wypełniać swoje obowiązki służbowe służąc pełniej mieszkańcom naszego powiatu.

Komentarze (4)

W ktorym to miejscu buduja? Wyglada troche na czesc bylej jednostki wojskowej. Zgadza sie?

Zgadza się :) Obok domu weselnego "Wenus" i starej piekarni :)

a ciekawe co zrobia ze stra komenda pewnie to samo co ze straza

stara komenda ma juz wlasciciela dlatego buduja nowa, wlasciciel juz pewnie z tym starym budynkiem cos zrobic oby...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.