Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11159 wyświetleń

Wkład Miasta w ulicę Wiórową

Powiat Grajewski realizuje inwestycję w części przemysłowej wspólnie z Miastem.

    Miasto Grajewo w imieniu którego działa Adam Kiełczewski - Burmistrz Grajewa umową z dnia 17 sierpnia 2011 r. zawartą z Zarządem Powiatu Grajewskiego zdecydował o przekazaniu pomocy finansowej w kwocie 1 mln 674 tys. 125 zł na dofinansowanie zadania inwestycyjnego p.n. "Poprawa dostępności do przemysłowej części Miasta Grajewo z sieci dróg krajowych" - ul. Wiórowa (wraz z budową skrzyżowań z ulicami: Przemysłową, Fabryczną i Robotniczą).

W sierpniu br. Miasto przekazało już część tej kwoty, tj. ponad 513 tys. zł. Pozostałe ponad 1 mln zł zostanie przekazane do końca października 2011 r.
     W pierwszej edycji programu (2008-11) samorządy zmodernizowały lub zbudowały od podstaw ponad 6 tys. km dróg. MSWiA planuje, że w II edycji - do końca 2015 r. - program obejmie 13 tys. km. Ale samorządy mogą mieć problem z osiągnięciem takiego wyniku; co gorsza w 2012 r. dofinansowanie nie może być większe niż 1 mln zł, a w latach 2013-15 - 3 mln zł, a powiaty, które do tej pory mogły realizować 2 zadania drogowe, w przyszłym będą mogły wykonać tylko jedno.

Komentarze (3)

a kiedy zrobicie ul. lesną?/?? t najgorsza ul w miescie

Pan Burmistrz niech dofinansuje ulice przemyslowa!!!!

Niech pan Burmistrz zajmie sie ulicami i chodnikami ( a raczej ich brakiem) miasta..bo płyty i Mleczernia same powinny sobie poradzić...i tak dla miasta nic nie dały..no może kilka miejsc pracy,,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.