wtorek, 18 czerwca 2024

Szczuczyn

  • 11 komentarzy
  • 5364 wyświetleń

Wirtualna strzelnica powstanie w Szczuczynie

Szczuczyn otrzymał 200 tysięcy złotych dotacji na wykonanie strzelnicy wirtualnej w jednej z sal budynku Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.  Strzelnica będzie udostępniona nie tylko uczniom szkoły. 

 

Młodzi ludzie nauczą się obsługi broni, poznają zasady obronności. W Białymstoku, Czarnej Białostockiej, Szczuczynie, Dowspudzie (pow. suwalski), Tykocinie, Jasionówce, Zambrowie oraz w Turośni Kościelnej powstaną nowoczesne, multimedialne strzelnice. W piątek, 5 maja, gen. brygady Mirosław Bryś, szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, podpisał umowy na dofinansowanie projektów wyłonionych w konkursie „Strzelnica w powiecie 2023”. W wydarzeniu tym wziął udział wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski oraz marszałek Artur Kosicki.


Jak poinformował wiceminister, konkurs „Strzelnica w powiecie” ma na celu doskonalenie bezpiecznego posługiwania się bronią. Michał Wiśniewski podziękował samorządowcom, którzy wystartowali w tym naborze, za to, że idą „z duchem patriotyzmu” i wsłuchują się w nastroje społeczne. A coraz więcej ludzi jest zainteresowanych obronnością.

poniedziałek, 10 czerwca 2024

III Bieg Szczuków 2024

Komentarze (11)

Nauka zabijania. Bardzo "z duchem patriotyzmu".

lepiej czas spędzony na strzelnicy poświęcić nauce projektowania i produkcji mikroprocesorów, akumulatorów, informatyce, nauce kolejnego języka obcego, kryptologii. Za kilka lat żołnierzy zastąpią roboty na polu walki z którymi człowiek będzie miał mało szans na wygranie konfrontacji.

Strzał strzał.. , nam strzelać nie kazano.. ku czemu ma to służyć ? Żeby później brat brata zabijał ?

Wcześniej była nauka strzelania w szkołach średnich i jakoś nie widać na ulicach zabójców, a co do robotów to może do tego czasu jak powstaną przyda się ktoś do obrony tych fabryk co maja być w nich budowane

Topis,w pełni się z Tobą zgadzam.
Jednak PiS to stan umysłu jak to ktoś powiedział.

Jedni mają wrodzony talent do elektroniki, inni do strzelania z grzmiącego kija, największa sztuka odpowiednio "utemperować" talent aby nie doprowadzić do nieszczęścia.

Jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem Europy,te wpisy to nawet szkoda komentować,strzelnica wirtualna to nie jest to samo,po co to komu pytam

Dzięki PiSowi niedługo będziemy mieli tylko wirtualne jedzenie!

NKJ - trafna uwaga, już większość ludzi żyje z miesiąca na miesiąc... I siedza cicho.. a oni z nami robią co chcą..

Na liście gmina Szczuczyn, a mapie powiat kolneński a nie grajewski. Jak już zabierają się za edukację to może niech władze wojewódzkie zaczną od siebie, np. wiedza geograficzna

Nie wierzę w to co czytam. Jak ruscy nas zaatakują to czym się będziecie bronić, laptopami ???

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.