środa, 17 lipca 2024

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10349 wyświetleń

Święto wspólnego patrona

„Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności...”
H. Sienkiewicz

W Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie 22 listopada 2007 r odbyło się już drugie spotkanie kilku społeczności szkół z regionu. Zebranie w jednym miejscu takiego grona to integracja wokół patrona placówek - Henryka Sienkiewicza.

Listopadowe spotkanie z Sienkiewiczem zaczęło się ok. godz. 10.00, kiedy to zgromadzonych na sali powitała dyrektor SP nr 4 Halina Muryjas – Rząsa. Oprócz gospodarzy z SP 4 w Grajewie w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z SP w Wąsoszu, SP 2 w Piszu, SP 2 w Kolnie, SP 6 w Hajnówce, SP w Choroszczy, SP w Rajgrodzie.

Po krótkim przedstawieniu każdej z drużyn rozpoczął się turniej wiedzy o życiu i twórczości wielkiego patrona. Uczniowie musieli wykazać się znajomością tekstów literackich takich jak : „Sachem”, „W pustyni i w puszczy”, „Janko Muzykant”. Rozwiązywali quizy, odpowiadali na pytania, prezentowali postacie z utworów, recytowali monologi, zapowiadali koncert „Janka Muzykanta”. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawano grupie „słodki” punkt.

Wszystkie drużyny były doskonale przygotowane i nawet najtrudniejsze konkurencje nie sprawiały im problemów, dlatego jury zdecydowało, że wszystkie szkoły zajmą egzekwo pierwsze miejsce. Swoiste święto w szkole zakończono po południu wspólnym posiłkiem.

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (3)

J tam występowałem :P

ja tam byłam stuardessą. ;D;D Wąsosza chyba. xDD ;);)

haaaj ! ;) ja też tam występowałam ! ;-* ale gnideks była <33 pzd. SP4 ! ;-) rlZ ! ;P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.