sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11058 wyświetleń

Święto Wojska Polskiego

Święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r., obowiązującą od 13 sierpnia 1992 r. Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej.

Corocznie 15 sierpnia odbywają się we wszystkich kościołach polowych w Polsce uroczyste Msze Święte w intencji poległych na polu chwały. Na cmentarzach pamięć żołnierzy czci Apel Poległych, natomiast przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odprawiana jest z udziałem Najwyższych Władz Państwowych Honorowa Zmiana Warty. (wikipedia.pl)

Komentarze (6)

Kiedy czytam lub słyszę silnie brzmiące frazy: Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Wniebowzięcie NMP- Matki Bożej lub Bóg Honor i Ojczyzna, wówczas łzy radości napływają mi do oczu. I to jest sygnał, że warto żyć, że warto cierpieć żeby trwać. Lata zaborów, mordu i chęci wyniszczenia naszego Narodu przez sąsiedzkie nacje, nie odebrały nam wiary w Boga, miłości do wszystkich ludzi Świata i daru efektywnego cierpienia kończącego się zwykle sukcesem. Dziś w dniu tych dwóch zintegrowanych świąt mówię- cieszmy się!

Fakt Cieszmy się z tego co teraz mamy, wielu oddało życie za Naszą Wolnosć, w tym niewinne niczemu dzieci... Należy mówić, pamiętać, złożyć Cześć Poległym, tylko w taki sposób możemy Im podziekować! -Dziekuję!

Trafiło się ślepej kurze ziarno. Raz udało się pokonać Ruskich. No i co? Warto ich ciągle tym drażnić?

bogrom - jak mogłeś wykombinować takie słowa? Do czego przyklejasz swoją treść, pisz na temat? Inni piszą poważnie, odnoszą się do sprawy wzniośle, patriotycznie, a ty sam z siebie żarty robisz?

bogrom-słabo znasz dzieje tego kraju sąsiadom z Moskwy (dokopaliśmy )nie raz ,ale poco to rozstrząsać.

Wielkie brawa, Panie prawie UŁAN! Trzeba nam pamiętać, że ułani na darmo Moskali nie cięli, aż do stępienia szabli. Tak trzeba postrzegać naszej ojczyzny sprawy i rozumieć Jej potrzeby! Gdyby łatwowierny Polak nie pozwolił prowadzić się obcym za nos, nie doszłoby do "ROZBIORU GOSPODARCZEGO”, jaki dzieje się obecnie, bez wnikania czy jest to dobre czy złe. Dodam przy okazji, że poza trzema oficjalnymi rozbiorami, ten jest piątym z kolei. Kłaniam się bardzo nisko.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.