sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10675 wyświetleń

Święto podlaskich rolników

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Szepietowa w dniach 24-25 czerwca 2006 roku na: Krajową Wystawę Drobiu, Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym.

Wystawy zostały zainicjowane przed kilkunastu laty, by promować i wdrażać postęp w hodowli zwierząt, a także prezentować najnowsze technologie w rolnictwie. Innowacyjność i pracowitość podlaskich rolników sprawia, że są oni w czołówce krajowych hodowców i producentów. W województwie podlaskim wytwarza się 20% krajowej produkcji mleka i są tu największe w kraju mleczarnie. W jednym tylko powiecie wysokomazowieckim, w którym leży Szepietowo, pogłowie bydła wynosi 100 tysięcy sztuk, a więc tyle, co w niejednym województwie.

Wystawa jest największą imprezą tego rodzaju w regionie. Spodziewamy się 30-40 tysięcy zwiedzających, jak bywało w minionych latach. Impreza przyciąga wielu krajowych i zagranicznych przedstawicieli agrobiznesu. Zapraszamy na nią rolników, oraz władze z przyległych rejonów Białorusi, Litwy i z Łotwy.

Ubiegłoroczne Dni z Doradztwem Rolniczym uzyskały miano Targowego Lidera - 2005. O tak wysokiej pozycji organizowanej w Szepietowie imprezy zdecydowali uczestnicy krajowych wystaw i pokazów, którzy odpowiedzieli na ankietę Magazynu Ogólnopolskiego "Zagroda". Ankietowani mocno podkreślali profesjonalizm całego zespołu PODR, dzięki czemu imprezy w Szepietowie wyróżniają się imponującą frekwencją rolników, rekordową ilością wystawców, atrakcyjnością wykładów, ciekawą oprawą plastyczną i wspaniałą atmosferą.

W tegorocznych wystawach weźmie udział ponad 400 wystawców, reprezentujących producentów maszyn i urządzeń, środków do produkcji roślinnej i hodowli zwierząt, firm przetwórczych, finansowych, doradczych itd. Najliczniejszą grupę, liczącą ponad 100 wystawców, będą stanowić hodowcy zwierząt z województwa podlaskiego, a także z sąsiednich: lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


Organizatorzy przygotowali 147 stanowisk do ekspozycji bydła mlecznego i 14 boksów dla bydła mięsnego. Konie będą prezentowane na 19 stanowiskach. Trzoda chlewna zostanie umieszczona w 12 klatkach dzielonych, które pomieszczą 32-40 sztuk. Dla około 40 owiec przygotowano 8 kojców. Kojec dla cieliczek pomieści 8-10 sztuk. Będzie można wystawić 16 stad ptaków. Poszczególne związki branżowe wyłaniają hodowców na wystawy. Wystawione zwierzęta będą oceniane i mogą uzyskać tytuły championów i vicechampionów. Cieliczki wyhodowane przez młodych rolników będą prezentowane przez ich dzieci.


Nie zabraknie zwierząt użytkowych i ozdobnych, jak koniki, strusie, króliki, perliczki, itp., które zazwyczaj gromadzą wokół siebie tłumy dzieci i rodziców.

ZDPR GRAJEWO

Komentarze (1)

nie polecam nikom taka kaszana takie błoto że głowa mała.. trzeba zakupić sobie najpier filcaczki a potem udać sie na tą niby fajna impreze.. nic ciekawego uwalony po kolana byłem gorzej niż po rancho ;p pozdro

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.