czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11520 wyświetleń

Wielki Piątek w Niedźwiadnej

Niedźwiadna k/Szczuczyna

„Tradycyjnie od siedmiu lat wyruszamy w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową. Przechodzi ona ścieżkami, po których chodzimy na codzień, jakby nasze drogi krzyżują się wtedy z Chrystusową drogą, nasz krzyż staje się Jego krzyżem, a Jezusa – naszym.
W tym roku wyruszyliśmy na piękne wzgórze w okolicy Brzeźnia. Na tegoroczną Drogę Krzyżową wybrało się około 350 osób, głównie ludzi młodych. Nieśliśmy duży brzozowy krzyż obok którego szli ministranci z pochodniami. Drogę rozświetlały nam trzymane w rękach - lampiony.
  Wspólne "wędrowanie" rozpoczęliśmy bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej i w miarę oddalania się od naszego kościoła wchodziliśmy w coraz większą ciemność. (...)  Kiedy dotarlismy na miejsce znowu krzyż zaczął gurować nad okolicą.  Podtrzymywały Go nasze małe "krzyżyki", oświetlały pozostawione lampiony. Będąc tak wysoko zauważylismy, że nie ma innego mostu do nieba jak krzyż.  - ks. Jarosław Stefaniak - proboszcz

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (3)

bylo super tylko okropnie zimno

Niesamowite przeżycie.

NIEDZWIADNA wreszcie doczekała się wspaniałego księdza

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.