środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 14695 wyświetleń

Wieści ze Szpitala

O sytuację placówki w zmieniającej się ciągle rzeczywistości, Grzegorza Dembskiego, dyrektora Szpitala Ogólnego w Grajewie zapytał Janek Kalinowski.

JK – Czy kłopoty finansowe nie grożą likwidacją szpitala?
GD - Mamy kłopoty finansowe, lecz byłyby mniejsze gdyby NFZ zapłacił nam za wszystkich przyjętych pacjentów. Niestety zmniejszono nasz kontrakt i  nie zwrócono pieniędzy za leczonych już pacjentów. Jeżeli fundusz nam będzie płacił za wszystkie usługi to nie martwię się o los szpitala. Pacjenci przychodzą do nas po pomoc i my jej musimy udzielić. Nie bierzemy ludzi na siłę z łapanki. Przychodzą do nas, a my staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki leczenia. W 2007 roku szpital  leczył 11 tys. 400 pacjentów, w 2008 11. 900, a w 2009 10.900. Teraz zmuszeni jesteśmy ograniczać przyjęcia. Fundusz nie kontraktuje ilości usług zgodnej z zapotrzebowaniem.

JK – Mimo problemów szpital rozwija się mając na swoim koncie sukcesy. Co pan może do nich zaliczyć?
GD - Sukcesy to nowoczesny oddział dializ, tomografia komputerowa, której nareszcie pacjenci nie muszą szukać w innych szpitalach, nowoczesna pracownia radiologiczna. Lada dzień zakończony zostanie montaż nowej automatycznej windy dla pacjentów. Sądzę, że do końca roku uda nam się zamontować też drugą windę.
Staramy się o pozyskanie pieniędzy na nowy blok operacyjny. Dostosowując się do wymagań unijnych blok będzie miał nowoczesne wyposażenie w sprzęt i trzecią salę. Zmierzamy też  do informatyzacji szpitala, co ułatwi i przyspieszy wszelkie biurokratyczne procedury.

JK - Czy kadra i personel szpitala spełnia pańskie i pacjentów oczekiwania?
GD - Generalnie jestem zadowolony z naszej kadry i całego personelu. Co prawda zawsze może być lepiej, lecz na chwilę obecną nie mam co narzekać. Owszem bywają skargi, ale to raczej spowodowane jakimiś relacjami interpersonalnymi. Czasem też pacjent nie ma racji. Nieraz przychodzą ludzie bez ubezpieczenia i sądząc, że nadal jak w minionej epoce socjalizmu musimy leczyć wszystkich, mają do nas pretensje gdy odmawiamy, lub musimy ich obciążyć za wykonane usługi. Gdybyśmy byli jednostką, która otrzymuje pieniądze z budżetu państwa nie musielibyśmy sprawdzać ubezpieczeń. Wszystkie jednak uwagi staramy się wyjaśnić, a nieprawidłowości usunąć.

Dziękujemy za rozmowę.

tylko w e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (16)

tak personel jest doskonaly tylko zastanawiam sie czemu wiekszosc grajewiakow leczy sie w lomzy bialymstoku elku a nawet warszawie

cudze chwalicie swego nie znacie, a czy większość to dyskusyjna sprawa pozdrawiam

pewnie nie docenia personelu szpitala w grajewie

A to ciekawe co pisze grajewianka,bo na oddziałach brak miejsc!!!,w Łomży,Białymstoku,Warszawie i Ełku tylko na nas czekają i przyjmują z otwartymi ramionami,spróbuj,a się przekonasz:)))

masz rację "też grajewianka", te prawie dwanaście tysięcy pacjentów to prawie połowa mieszkańców miasta, to chyba o czymś świadczy

Skoro dyrektor twierdzi, że jest tak dobrze, to dlaczego są takie dysproporcje w zarobkach pomiędzy pielegniarkami i położnymi a lekarzami?
To jest jest nie tylko niesprawiedliwe a zwyczajnie nieuczciwe. .

Fundusz na pewno będzie płacił za całość usług,pod warunkiem,że samorządowe władze przestaną udawać,że lokalne szpitale są w stanie leczyć ze wszystkiego.

Szpital ma charakter publiczny i powinno być tak jak w USA-Medicare,Medicate,bo 70% mieszkanców tego miasta nie stać na żadne większe leczenie,mimo ubezpieczenia.Większego czy mniejszego,nie jest to istotne.
Wówczas zostałoby tylko pogotowie,ratownictwo,kardiologia,chirurgia,radiol-ogia i laboratorium.No i niestety kosztchłonne dializy.

I tyle.Reszta jest całkowicie zbędna.
Położnictwo powinno być prywatne,poza szpitalem.Becikowe panie mają ponoć!

Pozdrawiam!

Wiecie dlaczego ludzie leczą się w Łomży, Białymstoku itd, a to dlatego,że sam Pan Dyrektor Szpitala mówi do pacjenta że przychodzi tu szukać choroby. Jestem tego przykładem. Karetka przywiozła mnie na izbę przyjęć wtedy dyżur miał Pan Dyrektor i do mnie z takim tekstem "pani tu przyjechała szukać choroby" dokładnie tak było.
Proste niech zamykają szpital.

Do Janki-z jakiej paki chciałabyś zarabiać tyle co lekarz!Masz studia lekarza?Do szkoły!!!!

Do lekarki.
Podejrzewam, że nie jesteś jednak lekarzem, ponieważ nawet nie potrafisz czytać tekstu z należytym zrozumieniem. Nie twierdzę, że chcę zarabiać tyle co lekarz. Ale wyobraź sobie, że ukończyłam studia wyższe i wydaje mi się, że lekarz powinien zarabiać max. 2 krotność płacy wykwalifikowanej położnej lub pielęgniarki po ukończonych studiach, a nie jak to ma miejsce u nas, gdzie ta wielokrotność jest znacznie większa. A do szkoły dalej bym poszła, tylko po co????? Nie mam już motywacji. A trzeba powiedzieć wprost, że pan lekarz bez pielęgniarki bądź położnej jest bezradny jak dziecko we mgle.

hej "mądra" lekarko każdy laik wie, że pielęgniarki też mają studia. A co to znaczy "studia lekarza"?

Czy to lekarz , czy pielęgniarka ?,,może byście wzięli się do roboty , bo niby to zawód z powołania , a Was ciężko jest się czegoś doprosić , bo głowy w chmurach nosicie ,, nie obchodzi Was zbytnio pacjent , tylko żeby odbębnić te godziny w pracy, i wy chcecie podwyżki,,,he he śmieszne,,,

Zamiast pielęgniarek i położnych polecam studentów medycyny.Szybciej nauczą się zawodu,a i foch nie stroją .

Każdy tylko chce kasy,a roboty niewidać nie tak dawno to myśmy sięmodlili by żona uszła z życiem jak się dowiedzieliśmy iżbędzie kolejne ciecie cesarskie, bo dwa lata wcześniej po takim porodzie po miesiącu wyjeła sobie z brzucha 10 cio cętymetrowy sznurek,, .. ..

po 1 ludzie nie leczą się w g-w-o ponieważ są gorsze warunki niema zabardzo dobrego sprzętu itd

bardzo popieram pana Dembskiego imponuje mi odwagą bo chyba jako pierwszy dyrektor w Polsce dał konkretny sygnał innym że NFZ nie może tak dalej postępować a tak na marginesie to zazdroszczę trochę grajewiakom patrząc jak rozwija sie szpital w ich mieście u nas nic się nie dzieje. Położnictwo które zostało wyremontowane jeszcze zza czasów kiedy pan Dembski był dyrektorem w Augustowie to chyba jeden z nielicznych oddziałów którymi moze pochwalic się szpital w Augustowie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.