czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

Wieści z ZSS w Grajewie

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie stawia na nowoczesność! Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów, sprzyjający odkrywaniu ich talentów  i rozwijaniu zainteresowań.

 

- Program „Laboratoria Przyszłości" to szansa na wprowadzenie do szkoły innowacyjnych procesów dydaktycznych, to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów. Wykonaliśmy ogrom pracy, żeby przygotować dokumentację, znaleźć wykonawców. Rozesłałem około 40 zapytań do różnych sklepów, firm. Odpowiedź otrzymałem z kilku. Cieszę się, że się udało – mówi nam Jarosław Konopka, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie.

 

Rozwój technologiczny daje nam z jednej strony wiele możliwości, z drugiej stawia nowe wymagania, bez których ciężko jest funkcjonować w dzisiejszym świecie. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu została doposażona pracownia informatyczna i przyrodnicza placówki.

 

- Środki wydatkowaliśmy m.in. na zakup drukarki 3D, zestawu elektronicznych urządzeń do robotyki, sprzętu do nagrywania z mikrofonami kierunkowymi, mini studia do wykonywania zdjęć. Zainwestowaliśmy też w mikroskopy czy wieloelementowy korpus człowieka, pomoce które ułatwią naukę biologii – wymienia Jarosław Konopka.

 

Szkoła wyposażona w nowoczesny sprzęt uatrakcyjnia zajęcia szkolne, rozbudza ciekawość, pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale również poza nią.

 

- Swoich środków budżetowych nie mamy za wiele. Wsparcie w kwocie 30 tys. zł staraliśmy się wykorzystać jak najlepiej. Zakupione urządzenia pozwolą prowadzić zajęcia w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – dodaje Dyrektor.

 

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Misją programu jest wprowadzenie nowoczesnych technologii do szkół, by stworzyć dla uczniów angażującą przestrzeń do nauki. Taką, która pomoże im zdobywać wiedze w ciekawy sposób i odkrywać swoje talenty w tzw. kierunkach STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wsparcie przyznawane jest w zależności od wielkości szkół. 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.