Stanisław Adam Doliwa ekspert OKE w Łomży oraz nauczyciel biznesu i zarządzania, wiedzy o społeczeństwie i historii z grajewskiego Liceum otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Pan Doliwa od lat dziewięćdziesiątych związany jest z systemem oświaty. Jako doradca metodyczny w WOM i ODN w Łomży, a później ekspert OKE w Łomży, współtworzył założenia Nowej Matury. Pełniąc obowiązki eksperta, odpowiadał też za system egzaminów zewnętrznych z wiedzy o społeczeństwie w północno-wschodniej Polsce. Od 2011 roku pracuje w zespole centralnym w Warszawie odpowiedzialnym za egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie. W 2025 roku został powołany do kilkuosobowego zespołu ekonomistów w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie przygotowującego egzamin maturalny z biznesu i zarządzania. Jest też autorem setek materiałów wykorzystywanych w systemie egzaminów zewnętrznych.
Za osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty był wielokrotnie nagradzany m.in. nagrodami dyrektora OKE w Łomży, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Medalem KEN.
niedziela, 19 października 2025
piątek, 17 października 2025
© Copyright 2025, Wszelkie prawa zastrzezone
Komentarze (0)