Witamy po wakacjach. Miesiąc nauki za nami. Oto najważniejsze wydarzenia minionego czasu.
Przedszkolaki w SP 4
Od początku roku szkolnego głównym celem pracy w grupach „Słoneczka” „Muchomorki”, „Skrzaty” i „Biedronki” była adaptacja dzieci do warunków przedszkolnych. Szczególną uwagę należało poświęcić 3-latkom, bo to one przyszły po raz pierwszy. W miłej i przyjaznej atmosferze prowadzono zabawy i zajęcia polegające na zintegrowaniu dzieci. W międzyczasie najmłodsi wzięli udział w spotkaniach z Panią policjantką, poznając zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, powitali jesień, obchodzili Dzień Przedszkolaka, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, odwiedzili bibliotekę szkolną i „Fabrykę Zabawy”.
Dla Niepodległej
„Kto ty jesteś? - co każdy mały i duży Polak wiedzieć powinien” - pod tym hasłem zespół 25 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców przedszkola, świetlicy, nauczycieli techniki i muzyki uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez CEN Suwałki w SP 4. Prowadząca zaproponowała niezwykłe metody aktywizujące w celu przeprowadzenia powtórki z historii Polski. Następnie wszyscy przystąpili do robienia patriotycznych lapbooków i elementów origami. Pięciogodzinne warsztaty zakończyła stworzona przez uczestników impreza pod hasłem „Niepodległa” z własnoręcznie wykonaną dekoracją, występem artystycznym grupy oraz smakowitym poczęstunkiem w barwach biało – czerwonych. To owocne spotkanie na pewno będzie inspiracją do wielu działań w tym szczególnym roku poświęconym okrągłej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W najbliższym czasie w bibliotece szkolnej odbędą się warsztaty dla uczniów w ramach Ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.
Projekt „Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” w „Czwórce”
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III – Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.3. – Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki. Głównym celem projektu jest popularyzacja kształcenia zawodowego wśród młodzieży klas trzecich gimnazjalnych. Uczniowie wezmą udział w zajęciach grupowych i indywidualnych.
Biblioteka „Czwórki” w nowej odsłonie
Po zakończonej akcji podręcznikowej biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich czytelników do korzystania z czytelni, wypożyczalni i Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej w wyremontowanym pomieszczeniu, wyposażonym w nowe meble.
Nowy rok rozpoczynamy także od zachęcenia czytelników do udziału w Szkolnym Konkursie „Kto czyta – nie pyta” o tytuł Najlepiej Czytającej Klasy oraz całorocznej akcji „Chcę, żebyś przeczytał moją książkę”. Każdego kto ma w domu książki, których nie potrzebuje, prosimy o przyniesienie ich do biblioteki szkolnej. Z pewnością przyniosą one radość kolejnym czytelnikom. Bardzo prosimy, aby książki były w dobrym stanie.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Warto i trzeba czytać dzieciom. Dzisiaj. Jutro. Codziennie. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych i uczniom głośno czytali wychowawcy, bibliotekarze, rodzice i uczniowie.
W kinie
26 września klasy I c, I d, II a, II c, II d, III a, III b, III c, III d wybrały się do kina na film przygodowy pt. „Biały Kieł”. Film podobał się wszystkim i wywarł ogromne wrażenie przede wszystkim na dzieciach z klas pierwszych, gdyż było to dla nich pierwsze wspólne wyjście. Po seansie dzieci udały się do klas, gdzie dyskutowały o tym, jak różnie ludzie traktują zwierzęta, które też mają uczucia — cierpią, gdy są źle traktowane, bywają samotne, zawiedzione, nieufne. Potrafią także gorąco kochać i okazywać miłość.
Więcej na nowej stronie szkoły: sp4.grajewo.com
Zapraszamy - SP 4 Grajewo
środa, 27 listopada 2024
wtorek, 26 listopada 2024
Komentarze (0)