Ferie minęły, a przed nami kolejne wyzwania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Oto ostatnie przedsięwzięcia zrealizowane w „Czwórce”.
Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 o puchar Dyrektora Szkoły. W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbył się Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 o puchar Dyrektora Szkoły na konsoli PLAYSTATION 4. Do udziału w turnieju zgłosiło sie aż 60 uczniów. Rozgrywki zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: IV-VI klasy (34 uczestników) i VII – III gimn. (26 uczestników).
W pierwszym tygodniu ferii grała grupa młodsza, a w drugim tygodniu grupa starsza. Każdy z uczestników rozegrał przynajmniej 3 spotkania. Finaliści mieli okazję rozegrać swoje mecze już podczas pierwszych dni powrotu do szkoły.
Zwycięzcami zostali:
Grupa młodsza:
I miejsce - Krystian Guzowski kl. IV c,
II miejsce - Igor Karwowski kl. IV c
III miejsce - Jakub Zyskowski kl. IV c
Grupa starsza:
I miejsce - Bartosz Kaczyński kl. VII b
II miejsce - Patryk Dębiński kl. III c
III miejsce - Maciej Zyskowski kl. VII d
Zwycięzcy otrzymają puchary od Dyrektora szkoły – pana Karola Choynowskiego. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był pan Paweł Górski.
TŁUSTY CZWARTEK u „Biedroneczek”
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – tak głosi staropolskie przysłowie. Oczywiście tego dnia nie obyło się bez degustacji pączków w oddziale przedszkolnym „Biedroneczki”. Wszyscy zajadali się słodkościami przyniesionymi przez jedną z mam. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia zwyczajów i kultywowania naszych narodowych tradycji. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami – informuje wychowawczyni p. A. Stradczuk.
Dni Bezpiecznego Internetu w "Czwórce"
W dniach 6-9 lutego 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem ,,Tworzymy kulturę w sieci’’. Organizatorzy podjęli się wielu inicjatyw, aby zwrócić uwagę uczniów na fakt, że każdy internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Na korytarzach szkoły pojawiły się gazetki, plakaty i ulotki informujące o wydarzeniu oraz promujące treści dotyczące pozytywnych i bezpiecznych zachowań w sieci nawiązujące do zrealizowanego projektu „Stop cyberprzemocy” i akcji „Stop stalkingowi”. Uczniowie wykonali również prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej. Prace zostały opracowane i przygotowane przez uczniów kl. IV - VII oraz członków Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pań J. Waniewskiej i L. Pietrzykowskiej.
Pedagog szkolny pani A. Formejster wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków sporządziła ciekawe gazetki tematyczne. Interesujące ulotki zostały przygotowane również przez uczniów pod kierunkiem pani A. Gryczkowskiej.
7 lutego pani A. Formejster przeprowadziła godzinne spotkania z uczniami w klasach VII a, VII d, III b gimn. na temat kultury w Internecie. Poruszyła problem związany z trudnościami ze znalezieniem pracy w przyszłości, gdyż coraz częściej pracodawcy pozyskują informacje o ewentualnych kandydatach za pośrednictwem firm eksperckich. Uczniowie dyskutowali również, jak zachować się w poszczególnych sytuacjach na podstawie przytoczonych historyjek.
9 lutego uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Dbaj o fejs”, które zostało opracowane przez panie A. Deresz-Armatę i I. Bukrejewską w oparciu o materiały edukacyjne pochodzące ze strony http://www.saferinternet.pl. Uczestnicy przedstawienia Oliwia C., Weronika N., Zuzia Ś. i Daniel S. z klasy VI c przypomnieli widowni, czyli wszystkim internautom, zasady bezpiecznego korzystania z sieci i udzielali rad jak ustrzec się przed zagrożeniami istniejącymi w sieci. Młodzież ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków przygotowała specjalne znaczki upamiętniające obchody DBI 2018 dla społeczności szkolnej.
Podczas obchodów DBI nie zabrakło również spotkań z grajewskimi policjantami. Na spotkaniach z młodzieżą gimnazjalną 6 lutego mundurowi podkreślali, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby, również w sieci. Policjanci przypomnieli młodym ludziom, że wykorzystując Internet do komunikacji, należy to robić z poszanowaniem drugiej osoby, co stanowi podstawę do zbudowania pozytywnych i wartościowych relacji. Inicjatorem spotkań była pani A. Formejster – pedagog szkolny. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych: III b, III a, III d, II c, II b.
Podczas zajęć informatyki, uczniowie klas starszych - VII, II i III gimnazjum sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, rozwiązując quiz opracowany przez panią Alicję Deresz-Armatę. Najlepszymi znawcami okazali się Krystyna D. z klasy II a i Hubert J. z klasy VII d.
Mamy nadzieję, że wszystkie wydarzenia przyczyniły się podniesienia świadomości użytkowników sieci, że ponoszą oni odpowiedzialność za swoje działania.
Powyższe inicjatywy zostały zgłoszone do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w zamian za to szkoła otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne.
Gramy także w gry planszowe, nie tylko komputerowe
Gry planszowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, sposób na nudę, gimnastyka umysłu oraz świetna zabawa. Przekonali się o tym uczniowie klas IIa, IIb, IIc, IId, którzy o tej samej porze w piątek grali w „planszówki”.
Wcześniej drugoklasiści z zainteresowaniem oglądali gazetki, plakaty, ulotki oraz broszury, które pojawiły się na terenie szkoły w związku Dniem Bezpiecznego Internetu oraz rozmawiali o przestrzeganiu zasad korzystania z komputera.
Domino, bierki, warcaby, „Scrabble”, „Chińczyk”, „Grzybobranie” i wiele innych gier planszowych to alternatywa dla gier komputerowych i patrzenia przez długie godziny w ekran komputera, tabletu lub smartfonu. Gry planszowe sprzyjają nawiązywaniu kontaktów między rówieśnikami oraz budowaniu relacji rodzinnych, dlatego zgodnie zachęcamy: WSZYSCY ROZKŁADAMY GRY I ….GRAMY - wychowawczynie
i uczniowie kl. IIa, IIb, IIc, IId.
Akcje charytatywne trwają
Społeczność szkoły otrzymała kolejne podziękowanie od Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” za udział w akcji „Opatrunek na Ratunek”. Przypominamy, że nadal zbieramy znaczki, telefony oraz kredki dla Afryki – informują szkolne koordynatorki p. I. Konopko i p. G. Mroczkowska.
Akcja „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”
Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”. Przypominamy, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego – informują nauczyciele bibliotekarze.
SP 4 Grajewo
środa, 27 listopada 2024
wtorek, 26 listopada 2024
Komentarze (0)