Wiadomości

350 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS zatrzymali do kontroli na drodze S61 w Budzisku litewską ciężarówkę, która jechała z Estonii do Polski. Z dokumentów wynikało, że w naczepie miały być filtry samochodowe.

 

Samochód został prześwietlony a ładunek szczegółowo sprawdzony. W kartonach funkcjonariusze znaleźli prawie 350 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 6 mln zł.

Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał pies służbowy Hera wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

W sprawie przemytu wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Na wniosek prokuratora kierowca ciężarówki, 69-letni obywatel Litwy, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat.

 

KAS

piątek, 8 sierpnia 2025

Obwieszczenie Starosty Grajewskiego

czwartek, 7 sierpnia 2025

Modernizacja energetyczna budynku OSP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.