poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 15692 wyświetleń

Wieści z Rajgrodu

Uroczyste otwarcie ciągu pieszo-jezdnego usytuowanego nad jeziorem Rajgrodzkim.


W dniu 27 maja 2010 r. w Rajgrodzie odbyło się uroczyste otwarcie ciągu pieszo-jezdnego usytuowanego nad jeziorem Rajgrodzkim. Uroczystość powiązana była z obchodami XX-lecia funkcjonowania „wolnego” samorządu terytorialnego w Polsce i w Gminie Rajgród oraz XX-leciem „Rajgrodzkich Ech”. Uroczystości zaczęły się o godz. 10.00 od Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Rajgrodzie. Podjęte zostały 3 uchwały:
- w sprawie zmian w budżecie gminy,
- zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Planu Odnowy Miejscowości Rajgród na lata 2008-2015,
- zmieniająca uchwałę w sprawie zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Rajgród na lata 2008-2015,
Ostatnie 2 uchwały związane są z ubieganiem się przez Gminę Rajgród o środki na rewitalizacje parku miejskiego.

Następnie Pan Janusz Sobolewski – Redaktor „Rajgrodzkich Ech” przedstawił niezwykle interesujący referat przybliżający XX lat funkcjonowania samorządu gminnego w Rajgrodzie oraz przedstawił fakty i ciekawostki związane z XX-leciem powstania i wydawania pisma Towarzystwa Miłośników Rajgrodu „Rajgrodzkie Echa”.

O godz 12.00 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rajgrodzie odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez Księdza Prałata Hieronima Mojżuka. Po mszy, w orszaku asekurowanym przez Policję uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Rajgrodu na ulicę 1-go Maja, gdzie odbyło się przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie „promenady”. Przecięcia wstęgi dokonali:
- Pan Wojciech Dzierzgowski – Wicewojewoda Podlaski,
- Pan Mieczysław Bagiński – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego,
- Pani Alicja Rutkowska – Wicestarosta Grajewski,
- Pan Jan Duda – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rajgrodzie,
- Pan Czesław Karpiński – Burmistrz Rajgrodu.

Po przejściu na najwyżej położony punkt widokowy odbyło się poświęcenie „ścieżki”, po czym uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie i Gimnazjum w Rajgrodzie zaprezentowali część artystyczną, w znacznej części bazując na twórczości Pana Jana Tarnackiego. Z humorem i satyrą przedstawione zostało obecne życie Rajgrodu i gminy, wg scenariusza Emilii i Janusza Sobolewskich.

Po gromkich brawach dla uczniów, przemówienia okolicznościowe wygłosili zaproszeni goście i inne zainteresowane osoby. Burmistrz Rajgrodu poinformował o pracy obecnej kadencji Rady Miejskiej, o przedsięwzięciach, na które zostało uzyskane dofinansowanie oraz najistotniejszych projektach, które czekają na rozstrzygnięcie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na grochówkę, do której przygrywał zespół muzyczny pod kierownictwem Pana Wiesława Gajdzińskiego.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, wszystkim uczestnikom uroczystości, pocztom sztandarowym, młodzieży szkolnej, nauczycielom i innym osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Ogłoszenie Szpitala Ogólnego w Grajewie

poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Skrót meczu z WIGRAMI

Komentarze (14)

tak mnie interesuje dlaczego inwestycje realizowane sa głównie w gajgrodzie?? czyżby ciąg pieszy miał przyciągnąć turystów do rajgrodu do gospodarstwa agroturystycznego pana K.....

Co z Ciebie za "rajgrodziak" skoro zamiast cieszyć się , że w końcu coś się ruszyło W RAJGRODZIE narzekasz i snujesz dziwne teorie?? ŻAŁOSNE. I żeby nie było - Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy w Rajgrodzie. Po prostu uważam ze komentarze takiego typu są nie na miejscu. Najlepiej narzekać, narzekać i narzekać. Pozdrawiam Cię "Rajgrodziaku" :D

niby co sie ruszyło w rajgodzie "leopoldzie"?? ten smieszny ciąg pieszo- jezdny, a co z dorogami i nie chodzi mi o drogi w rajgrodzie tylko na terenie gminy to jest inwestycja o małym pozytku społecznym bo mało osób bedzie z niej korzystać lepiej byłoby zgobic jakis kawałek pożądnej drogi.
i nie narzekam i niesnuje żadnych teori "leopoldzie" tylko stwierdzam fakty

Budowa wspomnianego bulwaru pieszego (nie rozumiem dlaczego: pieszo-jezdnego) to wydarzenie ze wszech miar imponujące, trafione w dziesiątkę i w ogóle coś wspaniałego, co się przytrafiło Rajgrodowi od wielu, wielu lat. Okazuje się, że można. Spacer tym bulwarem to ogromna przyjemność. A złośliwcy niech język ostrzą na innych sprawach. Na przykład: podczas tej uroczystości burmistrz poinformował o otrzymanej dotacji na przedszkole, po czym powiedział, że inwestycja ta pochłonie ok. czterystu tys. złotych. Dziwne - za 200tys. ludzie domy od podstaw budują, a tu chodzi tylko o remont dwóch - trzech izb w bloku, no i urządzenie ich. Czyż nie jest to przesada - że na to pójdzie 400tys.? Jak widać kampania wyborcza na stanowisko burmistrza będzie gorąca !!!!!

do rrajgrodziaka: porządnie to ty się naucz pisać!

Ludzie w Rajgrodzie są beznadziejni...- komu lepiej sie powodzi, inni by oczy wydrapali:) a to widac w powyzszych komentarzach. Plotki, plotki i jeszcze raz plotki. A smieszne jest to,ze te młode "baby" gorzej plotukja i zazdroszcza niz stare:) Nawet kawalek ściezki ludzi drazni, ahh co za ludzie...

Czy we wszystkich uroczystosciach muszą uczestniczyć księża? To wygląda jakby za ich sprawą wybudowano tą inwestycję. Prawdę mówiąc to celebra kościelna jest główną uroczystością, a ta inwestycja to tylko pretekst. Gratuluję spektaklu. Ateiści i przedstawiciele innych wiar mimo płacenia podatków możecie czuć się pominięci w budowie tego obiektu.

brawo panie burmistrzu gratulujcie sobie wzajemnie niech pan przejedzie się nad jezioro na plażę miejską w Czarnej Wsi gdzie są kontenery na śmieci syf jeden wielki i kupa miejscowych pijaczków biesiadujących po rowach jeżeli pan w ten sposób chce ściągnąć turystów to gratulacje widział pan te ośrodki strach wchodzić na pomost amury wyglądają jak po tornadzie

do administratora:
dlaczego nie umieszczono mojego komentarza?

Do:turysta- Słusznie, turyści i mieszkańcy Czarnej Wsi niech robią jak najwięcej syfu, a burmistrz niech to sprząta. Bo taki jest porzadek rzeczy, prawda?

mieszkańcy rajgrodu mamy dzialki na rybczyżnie. chcemy je przekształcić na letniskowe od 97 roku. wasze wladze typu burmistrz poprzedni wzięli od nas pieniądze na przeksztalcenie, 2 lata nic nie robili , wię pieniądze wycofaliśmy. obecnogo burmistrza ten problem nie interesuje rownież. gmina jest biedna jak mysz koscielna. z naszego osiedla mieliby pewnie 50 może 70 tyś rocznie z podatkow, ale po im to ? mają posadki i pensje więc po co im problem. zastanówcie się nad przyszłymi władzami. w rajgrodzie tylko rzekę można oderwać od koryta. pozdrawiam myślących mieszkanców przepięknego i miłego rajgrodu.

mieszkańcy rybczyzny upomnijcie się o swoje. kilka lat temu oddaliście gminie kilka dzialek w zamian mieli wam zrobić drogę asfaltową do wsi, przynajmniej do obecnego pana soltysa i co. skończyło sie na drugim moście.

czemuś biedny ? boś glupi. caemuś głupi ? boś biedny. do ... .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.