środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7409 wyświetleń

Wieści z Prostek

Prostkowski „Dom spotkań z kulturą”

    Trwa realizacja projektu pt. „Kompleksowa poprawa efektywności energetycznej budynku wraz z wyposażeniem i przystosowaniem go na potrzeby „Domu spotkań z kulturą”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    Inwestycja dotyczy termomodernizacji budynku zlokalizowanego przy ul. 1 Maja 34 w Prostkach  i wyposażenia obiektu w niezbędny sprzęt umożliwiający organizację wydarzeń kulturalnych. W wyremontowanym budynku będzie miał siedzibą „Dom spotkań z kulturą”, w którym działalność kulturalną będą prowadziły lokalne stowarzyszenia, organizacje, grupy nieformalne i Prostkowska Filia Uniwersytetu III Wieku. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią władz gminnych na wzmożenie aktywności lokalnych organizacji pozarządowych, realizujących podniosłe wydarzenia kulturalne, w które aktywnie włączają mieszkańców.

    Jak podkreśla Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski, decyzja o takim przeznaczeniu budynku wynika z bogatego dziedzictwa historyczno – kulturalnego gminy, które należy upowszechniać oraz z efektywnej współpracy gminy z aktywnymi, odnoszącymi sukcesy na szczeblu krajowym i regionalnym, prostkowskimi organizacjami pozarządowymi.

Na zdjęciu budynek przed rozpoczęciem inwestycji.

 

Projekt „Kompleksowa poprawa efektywności energetycznej budynku wraz z wyposażeniem i przystosowaniem go na potrzeby „Domu spotkań z kulturą” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego (program: Rozwój infrastruktury kultury, priorytet: Infrastruktura kultury) w  kwocie 150 tys. zł.

Komentarze (1)

To żydowska Bożnica.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.