poniedziałek, 26 lutego 2024

Sport

 • 5 komentarzy
 • 12759 wyświetleń

Wieści z WARMII

   Od 9 lipca rozpoczęły się przygotowania do kolejnego sezonu zespołu seniorów Klubu Sportowego „WARMIA” Grajewo. W sezonie 2007/2008 nasza drużyna znów będzie reprezentować miasto na szczeblu centralnym w rozgrywkach III ligi, w czym mocno pomógł nam zespół „Pelikana” Łowicz, który dość niespodziewanie awansował do II ligi, tym samym zwalniając miejsce w III lidze dla nas.

  Z dniem 30 czerwca zakończył pracę w „WARMII” Grajewo trener Mirosław Dymek. Mimo propozycji dalszej pracy z zespołem ze strony Zarządu Klubu, trener Dymek zdecydował się powrócić do zespołu juniorów rocznika 1989 Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego „Jagiellonia” Białystok. Po rozpatrzeniu kilku kandydatur na stanowisko I-go trenera zespołu Zarząd zdecydował się od 16 lipca 2007 roku zatrudnić pana Andrzeja Ambrożeja, ur. 2 września 1965 roku, wychowanka Gwardii Białystok, trenera II klasy. W młodym wieku został on zawodnikiem Jagiellonii z którą wywalczył awans do ekstraklasy w 1987 roku, wcześniej zaś  zdobył z zespołem brązowy medal MP juniorów. Jako zawodnik Andrzej Ambrożej  zagrał 139 meczów w polskiej ekstraklasie w barwach Jagiellonii i ŁKS Łódź oraz 7w Rovaniemen Palloseura (I liga Finlandii). Jego karierę zawodniczą przerwała bardzo poważna kontuzja w 1996 roku. Po zakończeniu gry trenował zespół juniorów Jagiellonii z rocznika 1987, z którego obecnie w I ligowej drużynie grają Marek Wasiluk i Adrian Gudewicz. Od lipca 2006 roku pracował jako trener V-ligowego Magnata Juchnowiec.
Rolę asystenta trenera nadal będzie pełnił pan Ryszard Borkowski.
   W porównaniu ze składem z rundy wiosennej w kadrze zespołu zaszły spore zmiany. Po okresie wypożyczenia do MOSP Jagiellonia Białystok powrócili Mateusz Butkiewicz, Rafał Gosk, Przemysław Charyło i Michał Lelujka. Jakub Golak objął funkcję grającego trenera Mazura Ełk. Rafał Onofryjuk powrócił do Jagiellonii Białystok i stamtąd odszedł do Kotwicy Kołobrzeg. Nasi młodzi zawodnicy Piotr Chyliński i Przemysław Kalinowski zostaną wypożyczeni do Mazura Ełk w celu umożliwienia im grania w meczach ligowych. Liczymy, że po powrocie do naszego Klubu staną się ważnymi punktami zespołu tak jak to miało miejsce w przypadku wypożyczonego kilka sezonów temu do Mazura Marcina Arciszewskiego.

   Aktualnie z zespołem trenują nowi zawodnicy: obrońcy – Radosław Korzątkowski, ur. 1985 (Hetman Białystok), Konrad Kowalko ur.1984 (Piast Białystok), Łukasz Łoszakiewicz ur.1984 (Jagiellonia Białystok), pomocnicy – Paweł Łochnicki ur.1987 (Tur Bielsk Podlaski), Piotr Głowicki ur.1987 (Jagiellonia Białystok), Marcin Strzeliński ur.1981 (KP Michałowo), Michał Klimowicz ur.1987 (Piast Białystok). Po testach zrezygnowaliśmy z innych zawodników trenujących w naszym Klubie jak Marcin Grygoruk (Rominta Gołdap), Grzegorz Kujawski (Hetman Białystok).  Trwają rozmowy w sprawie pozyskania wymienionych wyżej zawodników. Umowę a naszym Klubem podpisał już Marcin Strzeliński. Ponadto w ostatnich dniach 2-letnią umowę z WARMIĄ podpisał Sebastian Świerzbiński. Jesteśmy też zainteresowani dalszą grą w Grajewie zawodników wypożyczonych w ub. sezonie: bramkarza Krzysztofa Gieniusza i napastnika Bartłomieja Wierzbickiego.

Nasza drużyna w ostatnich dniach rozegrała 4 mecze kontrolne:
14 lipca w Grajewie z Narwią Ostrołęka 1:0 (bramka: Mirva)
18 lipca w Warszawie z Dolcanem Ząbki 0:3
21 lipca w Grajewie z Mrągovią Mrągowo 4:0 (bramki: Wierzbicki, Świerzbiński, Mirva, Guzowski)
28 lipca w Grajewie z Jagiellonią Białystok (młoda ekstraklasa) 3:2 (bramki: Wierzbicki 3)

Kolejny sparring WARMIA rozegra w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Grajewie a przeciwnikiem będzie występujący w mazowieckiej IV lidze zespół Korony HiD Ostrołęka. Zapraszamy na stadion przy ul. Piłsudskiego.Znany jest już terminarz spotkań naszego Klubu rozgrywanych w Grajewie. Idąc w stronę wielu próśb kibiców Zarząd zdecydował, że mecze w Grajewie będą odbywały się w niedziele a nie w soboty, jak to miało miejsce w ostatnich sezonach. Wyjątkiem jest mecz z Mazowszem Grójec, który odbędzie się w sobotę na prośbę Zarządu Klubu z Grójca.

Oto szczegółowy terminarz:

 • 19.08.2007 (niedziela) godz. 16:00
 • “WARMIA” Grajewo – “CONCORDIA” Piotrków Trybunalski

 • 01.09.2007 (sobota) godz. 16:00
 • “WARMIA” Grajewo – “MAZOWSZE” Grójec

 • 16.09.2007 (niedziela) godz. 15:00
 • “WARMIA” Grajewo – “ŚWIT“ Nowy Dwór Mazowiecki

 • 30.09.2007 (niedziela) godz. 15:00
 • “WARMIA” Grajewo – “WIGRY“ Suwałki

 • 14.10.2007 (niedziela) godz. 14:00
 • “WARMIA” Grajewo – OKS 1945 Olsztyn

 • 28.10.2007 (niedziela) godz. 13:00
 • “WARMIA” Grajewo – “RADOMIAK“ Radom

 • 11.11.2007 (niedziela) godz. 13:00
 • “WARMIA” Grajewo – UKS SMS Łódź

Pierwszy mecz w nowym sezonie naszej drużyny planowany jest na 11 sierpnia. Przeciwnikiem WARMII mają być rezerwy białostockiej Jagiellonii. Niestety wciąż nie jest pewny udział tego zespołu w rozgrywkach III ligi.


Od dziś w sprzedaży są Karnety na mecze WARMII w rundzie jesiennej w cenie 60 zł. Można je nabyć w biurze Klubu lub od poniedziałku w  Sklepie Obuwniczym JANTAR w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego 6 (budynek przy skrzyżowaniu w którym mieści się bank i sklep „Jaskółka”). Ceny biletów na mecze w rundzie jesiennej pozostaną bez zmian i wynosić będą 10 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy).


Pozdrawiam Kibiców i wszystkich Internautów odwiedzających tą stronę!
Janusz Szumowski

poniedziałek, 26 lutego 2024

Futsal MOSiR Grajewo (tabela)

poniedziałek, 26 lutego 2024

WARMIA Grajewo - ROMINTA Gołdap 2:1

Komentarze (5)

na mnie nie robi wrażenia informacja "nasza drużyna znów będzie reprezentować miasto na szczeblu centralnym w rozgrywkach III ligi" ,dzięki Pelikanowi "zwalniając miejsce"

"nie zwalniajac miejsce" tylko taki jest regulamin rozgrywek. spadaja tylko dwie druzyny a jezeli zespol z drugiego miejsca naszej grupy nie wywalczy awansu po barazach do ligi drugiej wtedy automatycznie spada jeszcze druzyna 3 od konca. kazdy tak mowi tylko dla tego, ze nikt nie dawal szans dla pelikana w dwumeczu z drugoligowcem.

A ja uwazam ze Warmia uplasuje sie w srodku tabeli.

W niedziele o godz. 14.00 spod parku z czołgami jest wyjazd na I- ligowy mecz do Białegostoku Jagiellonia Groclin Dyskobolia. Wszystkich chetnych zapraszmy. koszt ok. 30 zl (bilet 15zl ulgowy i 25zl normalny plus przejazd 10-15zl w zaleznosci od liczby chetnych). NIEDZIELA godz. 14.00 ZAPRASZAMY

ŻYCZE POWODZENIA NA MECZYU TRZYMAM KCIUKI!!!!!!BUZIALE

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.