sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11373 wyświetleń

Więcej przekazała niż zebrała

Grajewo

Od wielu lat aparatura z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykorzystywana jest w Szpitalu Ogólnym w Grajewie. Przez kilka edycji orkiestry placówka wzbogaciła się o sprzęt na Oddział Noworodkowy, Dziecięcy, Chirurgii Dziecięcej i Położniczo-Ginekologiczny na łączną wartość 325 413, 68 zł.

Sprzęt z fundacji WOŚP służy od lat małym pacjentom oddziału noworodków. Może się on pochwalić aparatem do przesiewowego badania słuchu noworodków, infuzyjną pompą strzykawkową, inkubatorem „Atom”, stanowiskiem do resuscytacji oraz aparatem do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, która pozwala  wykryć lub wykluczyć wady uszu. Te orkiestrowe dary pozwoliły uratować życie lub przyczynić się do poprawy zdrowia niejednego malucha.

Z darów orkiestry korzystają również pacjenci oddziału dziecięcego. Tu w 2002 i 2003 roku dotarły inkubatory zamknięte z wyposażeniem, pompy strzykawkowe, ciśnieniomierz i monitor nieinwazyjny z wyposażeniem, pulsoksymetr, glukometr, aparat EKG na łączną wartość 120 554,20 zł. 

Do grajewskiego szpitala na oddział chirurgii dziecięcej w poprzednich latach przywieziono łóżka ortopedyczne, pompę infuzyjną - do żywienia pozajelitowego i dożylnego podawania różnych roztworów leków, przewoźny aparat rentgenowski oraz pulsoksymetr - urządzenie monitorujące ilość tlenu we krwi oraz czynności serca.

Prawdopodobnie nie ma w Polsce szpitala lub pogotowia, które nie dysponowałyby sprzętem oznaczonym czerwonym serduszkiem - symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wrzucaona do puszki jedna złotówka "wraca" z wieloma innymi w postaci profesjonalnego wyposażenia, który służy wszystkim.

e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (3)

Ojciec Rydzyk by wolał, żeby te pieniądze trafiały do niego. Cenię to co Owsiak zrobił

Niech tam szczakają świeccy i duchowni, kto czuje potrzebę ten daje. Byłem, widziałem sprzęt faktycznie jest (może nie namaszczony kropidłem bo pewnie i o to nie którym chodzi) ale ważne że przydaje się maluchom.
Jak zachodzi potrzeba ratowania życia to przecież nie pytamy skąd pochodzi sprzęt medyczny i jakiego wyznania jest lekarz czy pielęgniarka.

pomyślmy tylko ile dzieci przezyło dzięki WOŚP bo za pieniądze zebrane został kupiony nowoczesny sprzęt.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.