wtorek, 28 maja 2024

Kraj

  • 1 komentarzy
  • 2568 wyświetleń

Wiceprezydent uniewinniony

Były wiceprezydent uniewinniony. Już prawomocnie.

Były zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński, i Jan K. - jeden z miejskich urzędników, nie złamali prawa w związku z wydaniem w 2007 roku pozwolenia na budowę supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Alei Legionów w Łomży. Tak w styczniu orzekł Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, a wczoraj wyrok ten podtrzymał Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Wyrok jest już prawomocny.

 

Białostocka prokuratura jeszcze w 2011 roku oskarżyła byłego wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego i jednego z urzędników ratusza Jana K. m.in. o to, że wbrew planom zagospodarowania przestrzennego zgodzili się na budowę sklepu wielkopowierzchniowego przy skrzyżowaniu Alei Legionów i Sikorskiego. Zarzucała im także, że powstały budynek spowodował zaburzenie ładu przestrzennego, podczas gdy miał to być obiekt reprezentacyjny. Zarówno  Sroczyński jak i Jan K. zarówno w trakcie śledztwa jak i przed sądem nigdy nie przyznawali się do popełnienia zarzucanego im przez prokuraturę przestępstwa. W styczniu Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, w pierwszej instancji, uniewinnił obu oskarżonych od stawianych im zarzutów.  Wczoraj wyrok ten w całości podtrzymał, po odwołaniu prokuratury, Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Sędzia Jerzy Pałka, rzecznik prasowy ostrołęckiego sądu potwierdzając uniewinnienie obu oskarżonych podkreśla, że wyrok jest już prawomocny.  - http://4lomza.pl/

Komentarze (1)

niech teraz prokuratura płaci tym panom odszkodowanie z własnej kieszeni - nie z kieszeni podatnika.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.