Wiadomości

Światowy Dzień Mleka 2024

8 czerwca 2024 r. świętowaliśmy po raz szósty Światowy Dzień Mleka. Piknik rodzinny miał na celu podkreślenie pozytywnego wpływu spożywania mleka i produktów mlecznych na zdrowie człowieka.


Organizatorzy powitali przybyłe na wydarzenie osoby oraz Partnerów, którzy aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Mleka.
Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Festyn rozpoczął się od prezentacji pokazu robienia pierogów z serem w wykonaniu KGW Rydzewo. Pani Irena Och z Augustowskich Smaków Natury zaprezentowała na scenie proces powstawania koziego sera podpuszczkowego. Dzieci z dużym zaangażowaniem robiły masło z mleka krowiego w drewnianej maselnicy. Wszyscy chętni mogli spróbować maślanki i chleba pszenno-żytniego na zakwasie ze świeżo zrobionym masłem. Najmłodsi odwiedzali żywą zagrodę, gdzie mogli zobaczyć kozy.

Najmłodsi uczestnicy chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich warsztatach, zabawach, grach i konkursach o tematyce mlecznej przygotowanych przez pracowników GCK. Dzieci do wspólnej zabawy zapraszała nasza maskotka Krówka Matylda.
Dodatkową atrakcję był występ najmłodszej grupy Zespołu Pieśni i Tańca “Grajewianie”, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Ponadto uczestniczące w festynie Koła Gospodyń Wiejskich (KGW w Rudzie, KGW Wierzbinki) przygotowały wyroby tradycyjne wyroby spożywcze, w które mogli się zaopatrzyć wszyscy chętni.
Dzieci, które uczestniczyły w zabawach i konkursach otrzymały nagrody ufundowane przez Mlekpol, za co firmie składamy serdeczne podziękowania. 
Muzeum Mleka w Grajewie warto zobaczyć nie tylko z okazji Światowego Dnia Mleka.

 

 

ORGANIZATORZY: Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Miasto Grajewo

sobota, 15 czerwca 2024

Droga nr 16 stanie się trasą S16

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.