poniedziałek, 17 czerwca 2024

Wiadomości

Światowy Dzień Mleka 2024

8 czerwca 2024 r. świętowaliśmy po raz szósty Światowy Dzień Mleka. Piknik rodzinny miał na celu podkreślenie pozytywnego wpływu spożywania mleka i produktów mlecznych na zdrowie człowieka.


Organizatorzy powitali przybyłe na wydarzenie osoby oraz Partnerów, którzy aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Mleka.
Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Festyn rozpoczął się od prezentacji pokazu robienia pierogów z serem w wykonaniu KGW Rydzewo. Pani Irena Och z Augustowskich Smaków Natury zaprezentowała na scenie proces powstawania koziego sera podpuszczkowego. Dzieci z dużym zaangażowaniem robiły masło z mleka krowiego w drewnianej maselnicy. Wszyscy chętni mogli spróbować maślanki i chleba pszenno-żytniego na zakwasie ze świeżo zrobionym masłem. Najmłodsi odwiedzali żywą zagrodę, gdzie mogli zobaczyć kozy.

Najmłodsi uczestnicy chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich warsztatach, zabawach, grach i konkursach o tematyce mlecznej przygotowanych przez pracowników GCK. Dzieci do wspólnej zabawy zapraszała nasza maskotka Krówka Matylda.
Dodatkową atrakcję był występ najmłodszej grupy Zespołu Pieśni i Tańca “Grajewianie”, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Ponadto uczestniczące w festynie Koła Gospodyń Wiejskich (KGW w Rudzie, KGW Wierzbinki) przygotowały wyroby tradycyjne wyroby spożywcze, w które mogli się zaopatrzyć wszyscy chętni.
Dzieci, które uczestniczyły w zabawach i konkursach otrzymały nagrody ufundowane przez Mlekpol, za co firmie składamy serdeczne podziękowania. 
Muzeum Mleka w Grajewie warto zobaczyć nie tylko z okazji Światowego Dnia Mleka.

 

 

ORGANIZATORZY: Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Miasto Grajewo

niedziela, 16 czerwca 2024

Seniorzy nadal celem oszustów!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.