niedziela, 26 września 2021

Szczuczyn

Wernisaż "Afiszy przedstawień i koncertów na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim"

Wernisaż

8 września br. w BCK w Szczuczynie odbył się wernisaż „Afiszy przedstawień i koncertów na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim” zorganizowany dzięki Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie i Archiwum Państwowemu w Suwałkach Odział w Ełku. Zainaugurował on cykl wydarzeń przygotowanych przez szczuczyńskie Centrum Kultury z okazji przypadającej w przyszłym roku /2022/ 330 rocznicy nadania praw miejskich dla Szczuczyna. 

Na wstępie zebrani zostali zapoznani przez Dyrektora BCK Janusza Siemiona z historią powiatu szczuczyńskiego i miasta Szczuczyna. Prelekcję uzupełniał pokaz slajdów: zdjęć i dokumentów z tamtego okresu. Następnie zebrani obejrzeli wystawę afiszy i plakatów. 

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Szczuczyna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Niedźwiadne wraz z opiekunkami. Gościem honorowym wystawy była Pani Anna Bus Kierownik Oddziału Archiwum Państwowego w Suwałkach Oddział w Ełku.

Wystawę można oglądać w holu BCK /I piętro/ do 31 grudnia 2021 roku.  

 Andrzej Szabelski BCK 

czwartek, 23 września 2021

SamoRządowe Przygody z Nauką

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.