czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

Ważne telefony

Zasady udzielania świadczeń leczniczych w przypadku zachorowań i wypadków na terenie powiatu grajewskiego.

W razie wypadku lub nagłego zachorowania z zagrożeniem życia (utrata przytomności, bóle w klatce piersiowej, urazy, krwotoki itp.) wzywamy Zespół Ratownictwa Medycznego tel. 999 lub 112 (obsługa przez Straż Pożarną). Do takich przypadków wyjeżdża zespół ratowników medycznych w którego składzie nie zawsze znajduje się lekarz. Zadaniem zespołu jest zabezpieczenie funkcji życiowych poszkodowanego i dostarczenie go do Szpitala Oddziału Ratunkowego. Dodatkowo niezależnie od systemu Ratownictwa Medycznego funkcjonuje Podstawowa Opieka Zdrowotna oraz Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska. Zabezpieczają one całodobową pomoc lekarza rodzinnego, wykonując wizyty domowe w razie zachorowań i osób nie mogących samodzielnie dostać się do poradni lekarza rodzinnego, a nie znajdujących się w stanie zagrożenia życia.

Na terenie powiatu grajewskiego w dni robocze w godz. 8.00 – 18.00 w przypadku zachorowania zamawiamy wizytę domową lekarza rodzinnego.

W dni robocze po godz. 18.00, a w sobotę, niedzielę i święta całodobową pomoc lekarską w imieniu lekarzy rodzinnych świadczy Szpital Ogólny w Grajewie (ambulatorium stacjonarne i karetka wyjazdowa z lekarzem) wezwania pod numerem telefonu: 0 601 200 611 – telefon bezpośredni do lekarza dyżurnego.

e-Grajewo.pl

Zapisz w swojej komórce 0 601 200 611

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.