Wiadomości

Warto mieć EKUZ

Wybierając się na wakacyjną wycieczkę za granicę, warto mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ. Jest ona dokumentem uprawniającym do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.

Prawo do otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego mają osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia, jest ona wydawana na prośbę wyjeżdżającego czasowo do innego państwa członkowskiego np. w celach turystycznych, w związku z krótką podróżą służbową, w celu podjęcia studiów czy pracownikom oddelegowanym do pracy za granicę przez polskiego pracodawcę.
 
Jak złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?
Aby otrzymać EKUZ mieszkańcy np. powiatu grajewskiego mogą osobiście złożyć wypełniony wniosek w Delegaturze NFZ mieszczącej się w Łomży przy Al. Piłsudskiego 11a. Wniosek można również wysłać pocztą lub faksem.

Karty wydawane są bezpłatnie i zostaną wyrobione w ciągu 2 dni od chwili dostarczenia wniosku. Druk można pobrać pod adresem: http://www.nfz.gov.pl/new/art/1819/ekuz_1.doc

Więcej informacji można uzyskać pod tel.: 086 218 43 29.

e-Grajewo.pl

 

wtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.