Warto przeczytać

Warto mieć dobre buty na siłownię. Jak wybrać męskie modele?

Czy miękka podeszwa i przewiewna tkanina to zawsze najlepsze cechy dobrych butów na siłownię? Absolutnie nie! Zwłaszcza w ćwiczeniach siłowych. Jeśli regularnie trenujesz, to musisz mieć dobre męskie buty na siłownię, które pomogą Ci w realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim pozwolą wykonywać ćwiczenia w prawidłowy sposób. Jak zatem wybrać dobre buty?


Męskie buty na siłownię - jak wybrać


Crossfit czy siła? To pierwsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać, przed zakupem nowych butów na siłownię. Chociaż moda streetwear przyczyniła się do tego, że na co dzień zakładamy buty sportowe, w których chodzimy po mieście, to z reguły nie nadają się one do ćwiczeń. Podobnie zresztą jak trampki, czy o zgrozo – klapki. Duża grupa mężczyzn wkłada na siłownię buty do biegania. Są miękkie i wygodne, jednak nie we wszystkich ćwiczeniach sprawdzają się dobrze. Zatem jakie buty treningowe męskie są lepsze?


Buty treningowe męskie - rodzaje


Buty do biegania zawdzięczają swoją popularność szerokiej dostępności, dużej liczbie wzorów, kolorów i materiałów. Ponadto mają miękką podeszwę, odpowiednią wentylację i są lekkie. Dlatego, jeśli uprawiasz lekkoatletykę, to są dla Ciebie idealne. Wykorzystując je jako obuwie treningowe na siłownię, dobrze sprawdzą się w czasie wykonywania ćwiczeń na ławeczkach i maszynach. Innymi słowy, wszędzie tam, gdzie stopy nie potrzebują mocnego podparcia. Najlepiej jednak sprawdzają się na bieżni, w skokach na skrzynię i na trening fitness, gdzie miękka konstrukcja podeszwy pozwala odciążyć stawy.


Wybierając na siłownię męskie buty, weź pod uwagę rodzaj treningu


Do treningów siłowych, zwłaszcza w pozycji stojącej, podczas podnoszenia ciężarów potrzebujesz butów, które zapewnią Ci odpowiednie podparcie. Niestety podczas tych ćwiczeń biegówki zawodzą, gdyż ich miękka podeszwa łatwo odrywa się od podłoża, a to może prowadzić nawet do urazów. Wykonując takie ćwiczenia w męskich butach do biegania, zwiększa się ryzyko kontuzji stawów, w tym wypadania stawu kolanowego. Dlatego ćwicząc siłowo, najlepiej zaopatrzyć się w wysokie buty za kostkę ze sztywną podeszwą i dobrym wiązaniem.

Trenujesz obwodowo? Nie lubisz ciężkich butów? To fakt, że męskie buty na siłownię, przeznaczone do treningów z wykorzystaniem wolnych ciężarów, nie należą do najwygodniejszych. Dlatego, alternatywą mogą być buty crossfitowe, które są lekkie, miękkie, ale jednocześnie posiadają twardą podeszwę, gwarantującą dobre podparcie. Jeśli zatem łączysz ćwiczenia lekkoatletyczne z podnoszeniem ciężarów, wyciskaniem, przyciąganiem, rozciąganie itd., to buty do crossfitu stanowią model uniwersalny, przeznaczony do każdego rodzaju treningu.


Jakie męskie buty treningowe są zatem najlepsze?


Jak widzisz, sprawa wyboru obuwia na siłownię uzależniona jest tak naprawdę od tego, czego potrzebujesz. Na ich rodzaj, największy wpływ ma trening, który wykonujesz na siłowni. Do fitnessu lepiej sprawdzi się lżejsze obuwie, z kolei w treningu siłowym, te nieco cięższe, które jednak pomoże ustabilizować stopy i pięty i zapobiegnie odrywaniu ich od ziemi. Wybierając obuwie do treningu, nie zapomnij też o tym, aby miały one dobre wiązanie. Na koniec pamiętaj, że wygoda to nie wszystko. W przypadku obuwia na siłownię powinieneś kierować się także bezpieczeństwem. Sprawdź różne modele butów, które zapewnią Ci jedno i drugie. Zwiększ efekty treningów i zadbaj o swój komfort. Kup męskie buty na siłownię w sklepie gymwear.pl. Znajdziesz tam obuwie najlepszych marek, które szyją profesjonalne obuwie sportowe.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.