Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 5765 wyświetleń

Warsztaty wokalno–aktorskie

24 – 25 września 2016 r. w klubie Hades odbyły się warsztaty wokalno – aktorskie zorganizowane przez Stowarzyszenie KULTURA NIEZALEŻNA w ramach projektu UWAGA (COOL)TURA, realizowanego przy wsparciu finansowym Miasta Grajewa.

    Sobotnie warsztaty wokalne p.h. „Piosenka w pigułce” przebiegły w miłej atmosferze pracy i zabawy głosem. Uczestnicy oswajali się z improwizacją wokalną, uczyli się interpretować tekst i pracowali nad oddechem. Skupili się również na poszukiwaniu samogłosek w swoim ciele i oczywiście śpiewaniu piosenek.

    Niedziela była dniem poświęconym młodym aktorom. Podczas warsztatów p.h. „Teatr w pigułce” uczestnicy pracowali nad etiudami z rekwizytem, ruchem scenicznym, uczyli się koncentracji oraz świadomości siebie w przestrzeni teatralnej.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Warsztaty wokalno – aktorskie prowadziła p. Marta Andrzejczyk - młoda olsztynianka, pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie, w latach 2007 -2010 aktorka Teatru Kreatury z Gorzowa Wlkp. Śpiewa w projekcie słowno-muzycznym „Śpieszmy się kochać ludzi” z poezją x. J. Twardowskiego, muz. H. F. Tabęckiego. W 1999 roku była współzałożycielką grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL, w latach 2002-2004 zaangażowała się w Teatrze Pantomimy Olsztyńskiej, jest adeptką Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego. Marta Andrzejczyk to osoba nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn, Ministra Kultury i Sztuki, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. W 2007 ukazała się Jej pierwsza płyta „Cicho”, na której gości głos Mirosława Czyżykiewicza.

W 2010 roku wydała drugi album „Cienie”. W maju 2015r. Marta Andrzejczyk była gościem spotkania Uwaga (Cool)tura, które odbyło się w Grajewskiej Izbie Historycznej.

Bardzo dziękujemy p. Marcie za poprowadzenie warsztatów. Była to niezmierna przyjemność zarówno dla uczestników, jak i organizatorów gościć p. Martę po raz kolejny.

 

 

Zarząd Stowarzyszenia

KULTURA NIEZALEŻNA

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.