• 1 komentarzy
  • 3333 wyświetleń

WARMIA Grajewo - HETMAN Tykocin 6:2

SETNA BRAMKA W LIDZE GRAJEWSKIEJ WARMII NA 100 LAT KLUBU

Dość niezwykła sytuacja wydarzyła się w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie podczas IV ligowego meczu Warmia – Hetman Skłodowscy Tykocin. Kapitan zespołu Edison zdobył w 73 minucie 100 bramkę w lidze, a w tym roku Warmia obchodzi jubileusz 100 – lecia powstania. Wielka radość zapanowała na trybunach i wśród piłkarzy. Tyle, że bramek mogło być zdecydowanie więcej. Jakoś miejscowi nie wykorzystali szansy na rekordowy wynik.

Już pierwsza minuta pokazała, że gospodarze chcą wygrać. Po dośrodkowaniu Bartka Żbikowskiego strzał głową pewnie broni bramkarz. Goście też nie próżnowali, a w 8 minucie fatalnie spudłował Maciej Dymek. W 19 minucie festiwal bramek rozpoczął Rafał Kalinowski, który wykorzystał błąd obrony i przytomnie skierował piłkę do siatki. Kilka minut później wybitą piłkę po strzale Tomasza Dzierzgowskiego dobija Rafał Szybajło. I to nie był koniec, bo w 30 minucie gol Arkadiusza Mazurka tzw. Stadiony świata.  Futbolówka do bramki wpada po przepięknej przewrotce. Czwartą bramkę strzelił Mazurek wykorzystując wielkie zamieszanie w polu karnym. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał na „11”metr po kontrowersyjnym faulu Edisona. Maciej Dymek pewnie strzela gola.

Po przerwie nieustające ataki Warmii. Jednak zamiast do bramki zaczęli psuć dobre okazje. I trudno nawet zliczyć strzały ponad bramką czy obok słupka. Tak było tuż po gwizdku sędziego po uderzeniach Marcina Mikuckiego czy Dzierzgowskiego. Na szczęście w 61 minucie piękne zagranie w pole karne Dawida Kalinowskiego ze spokojem wykorzystuje Dzierzgowski. Gospodarze dalej byli w natarciu. Tyle, że nawet nie trafiali do pustej bramki jak w 68 minucie Mazurek. Trzy minuty później głową strzela Edison i to oznaczało setną bramkę zdobytą na stulecie klubu. W ostatniej minucie zagranie Przemysława Maliszewskiego wykorzystuje Karol Obidziński i zmniejsza rozmiary porażki.

Po zakończeniu meczu na trybunach i murawie piłkarskie święto. Jednak miejscowi muszą pewniej wykorzystywać sytuacje podbramkowe i na zakończenie sezonu może być imponująca liczba zdobytych bramek. Teraz przed Warmią dwa wyjazdy do Michałowa i Krypna. Wspaniale dopingujący kibice zobaczą swych ulubieńców 1 czerwca w meczu z KS Śniadowo.

WJ

WARMIA GRAJEWO – HETMAN SKŁODOWSCY TYKOCIN 6 : 2 (4:1).

Bramki: 1 : 0 – Rafał Kalinowski 19, 2 : 0 – Rafał Szybajło 26, 3 : 0 – Arkadiusz Mazurek 30, 4 : 0 – Arkadiusz Mazurek 35, 4 : 1 – Maciej Dymek 45 karny, 5 : 1 – Tomasz Dzierzgowski 61, 6 : 1 – Edison 71, 6 : 2 – Karol Obidziński 90.

WARMIA: Ł. Sobolewski – Edison (75 Kosikowski), Mikucki (80 Wójcicki), Szybajło (80 Poślednik), Dzierzgowski (67 S. Sobolewski), Kossyk, Mazurek (74 Karwowski), R. Kalinowski, Żbikowski, D. Kalinowski, Krupa. Trener: Kamil Randzio.

HETMAN: Grzegorczyk – Parzonko, Plaga, Maliszewski, Michał Dymek, Maciej Dymek, Betko, Obidziński, Maliszewski, Sawicki (82 Niemczynowicz), Dudziński. Trener: Tomasz Bernatowicz.

Żółte kartki: Edison, Wójcicki (Warmia) – Parzonko, Michał Dymek, Maciej Dymek (Hetman).

Sędziowali: Marcin Czech jako główny oraz Arkadiusz Soćko i Bartłomiej Ignaczak (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).