czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 10083 wyświetleń

Walka z azbestem?

Grajewo
Bloki mieszkalne na os. Południe przechodzą remonty filarków międzyokiennych.
Powraca temat skutecznego usuwania wyrobów zawierających azbest!

e-Grajewo.pl

Komentarze (24)

Jakie usuwanie??!! Oni poprostu azbest przykrywają styropianem!!

w ubieglym roku # usunieto# azbest na os Centrum smieszne zamurowaliscie tylko nie zwazajac na protesty mieszkancow tlumaczac ze nie macie co zrobic z tym azbestem teraz to samo robicie na innym osiedlu szkoda pracy i pieniedzy wyrzuconych w NIC ale co tam niech ludziska sie ciesza a spoldzielnia wezmie sobie wieksze premie

Żeby tak od każdej zdjętej płyty azbestowej była premia, to pewnie by były one zdejmowane

To sa kpiny w jaki sposób usuwa sie azbest. Pracowałem w Niemczech przy usuwaniu azbestu - maski , rekawice,specjalne ubrania ochronne, a zobacznie naszych pracowników....????Kazdy kawałek był pakowany w worek foliowy a nastepnie w hermetyczny kontener. Pytanie moje brzmi GDZIE ON JEST SKŁADOWANY? - o ile mi wiadomo to w centralnym miejscu Grajewa przy ul Kopernika ..... naprzeciw stacji paliw tak, tak możecie sprawdzić. A cała ta otoczka pod płaszczykiem usuwania azbestu to pretekst znalezienia frontu robót dla pana B. Koncesje na roboty budowlane w Spółdzielni ma tylko jedna firma - NIECH CZŁONKOWIE ZARZADU SPRAWDZA o kogo chodzi

Warto żeby tym usuwaniem azbestu zajoł się ktoś z ochrony środowiska przecierz to jest wielkie oszustwo na papierze azbest ginie gdzie naprawdę on zostanie aż do wyburzenia bloków ciekawe kto w spółdzielni wpadł na tak genialny pomysł jak wydrzeć kasę

A gdzie jest grajewski inspektorat sanitarny, pokazcie jak pracujecie w terenie, czy wasza praca to tylko kontrola małych sklepików (bo do tych duzych to was nie wpuszcza) , szkół.
A gdzie jest miejski wydział ochrony środowiska - chyba taki istnieje.
Wystarczy sprawdzić wykonawce robót - dla jakiej specjalistycznej firmy został zlecony wywóz azbestu.

Wiecie na czym polegają te remonty budynków !? Ten Azbest nie jest wogóle usuwany. Jest on zakrywany styropianem i ozdabiany na końcu zaprawą typu "kornik". I dalej tam sobie siedzi. To jest jedno wielkie oszustwo.

HEHEHEHEH DZIWNE MI USUWANIE AZBESTU TO TYLKO JEST POKRYWANIE AZBESTU PRZECIESZ ONI NAWET TEGO NIE ZRYWAJĄ TO JEST WALKA Z AZBESTEM TO TYLKO ŚMIECH CZŁOWIEKA BIERZE W DUPE Z TAKIMI ROBOTAMI !!!!!!!!!!!

Czy prezes spółdzielni nie wie, że za 30 lat trzeba będzie usunąć azbest? Tak mówi prawo. Usunąć wraz z tą piękną, nowo położoną elewacją. Po co płacić za to samo dwa razy. Nie ma jak to wydawać nie swoje pieniądze.

to należy gdzieś zgłosić - my nie chcemy przykrywanego azbestu!
o co tu chodzi niech ktoś to wyjaśni!
z tego co wiem to prezes nie chce rozmawiać - no jasne -mysli że ludizie łykną wszystko, jak tylko będą mieli ładnym językiem napisane na papierku, oficjalne pisemko z pięcioma podpisami i pieczateczkami robi wrażenie, tylko jaka jest zawartosć!!!!

Wystarczy zapukać do Polsatu- oni tach chetnie odwiedzają nasz grajdołek.

Ludzie w blokowcach maja prawo do WĄCHANIA azbestu (czy innej trucizny), wszystko ku chwale Ojczyzny i prezesa.
Korzyści : ludzie maja życie marne - egzystencje>będą sie męczyć krucej;
państwo zaoszczedzi na eneryturach, a jeśli kto pracuje stwarza miejsce pracy - spada bezrobocie ; jeśli ktos jest bezrobotny, jak opości tem padół też spada bezrobocie.
jak by nie patrzył SAME PLUSY, tylko d l a
k o g o ?? !! ??

Ktoś pod takimi planami musiał się podpisać i wyrazić zgodę właśnie na takie "usuwanie "płyt, które są między oknami. Jedno jest pewne, że nikt by się nie podpisał pod ściankami z samego steropianu. Ciekawe jakie materiały budowlane figurują w rozliczeniach.

azbest jest szkodilwy tylko w przypadku wdychania

Azbest zakryty, czy zamalowany nie jest szkodliwy. Włókna nie mogą oddzielać się, a to one tylko szkodzą, jeśli dostaną się do płuc.

zgadzam się z !!!, trzeba zrobić w tej polsce jakiś porządek...:]

...a może ta brygada ma za zadanie odnowić nasze bloki. Tak ładnie pomalowane są steropiany...Szkoda tylko, że przy takim postawieniu runsztowań- spółdzielnia nie złeciła im pomalowania bocznych ścianek na balkonach, jak również sufitów balkonowych.

czy pan ekspert mieszka w bloku?

CZY PAN JERRY MIESZKA W BLOKU Z AZBESTEM?

Chcę poruszyć jeszcze jeden temat przeprowadzanych remontów.KLATKI schodowe ,wymiana DRZWI wejściowych.Progi w tych drzwiach stanowią niemały problem dla ludzi starszych i dzieci.Wykonawca poszedł na łatwizne montując futryne tych drzwi , powinien ON wiekszą część tego progu schować w ziemię,tak aby jego wysokość nie stanowiła przeszkody.Jestem młodym człowiekiem i wiele dni trwało zanim przyzwyczaiłem się że po wstawieniu nowych drzwi zamiast przekroczyć próg trzeba go PRZESKOCZYĆ.Kilka dni temu rozwieszono nowy regulamin dla LOKATORÓW jest tam wiele ZAKAZÓW dotyczących uprawiania SPORTU przez mieszkańców , przy blokowych terenach(gdzie w takim razie nasze dzieci mają spędzać wolny czas).Pan PREZES nie ma małych dzieci czyli ten problem go nie dotyczy.I TU w tej chwili niski pokłon wysokim progom, WSZYSCY MOGĄ SKAKAĆ DO WOLI.

mieszkam i co mam się przeprowadzić do parku, a jak komuś azbest przeszkadza to niech se wille kupi.Te wszystkie bloki z wielkiej płyty to dziadostwo i dziwie sie tylko ludziom z kasą że tam mieszkają

ile wam koryc płaci

DO ZENEK.Mam jeszcze wiele pytań ale jednemu nie mogę się oprzeć.Ile B płaci dla K.?Pozdrowienia dla wszystkich ..

do GROTA 20% od zlecenia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.