Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo

Policjanci grajewskiej drogówki, w okresie letnim szczególny nacisk kładą na bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego powiatu. W miniony weekend wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszystko po to, aby nasze drogi były bardziej bezpieczne.


Zwiększony ruch pojazdów i pieszych na drogach związany z okresem wakacyjnym powoduje wzrost zagrożenia w ruchu drogowym. W związku z tym grajewska Policja prowadzi wzmożone kontrole osób podróżujących. Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących oraz prędkości, z jaką poruszają się pojazdy. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy wpływa na eliminowanie z ruchu kierowców, którzy stwarzają zagrożenia w komunikacji. Działania grajewskich policjantów prowadzone podczas minionego weekendu skutkowały zatrzymaniem 2 kierujących w stanie nietrzeźwości, 6 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas każdych działań na drodze policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów.

Pamiętajmy, że podczas poruszania się po drogach należy zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.