piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10760 wyświetleń

Via Baltica w pobliżu Gdańska

W poniedziałek 27 sierpnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona kwestii przesunięć środków w ramach unijnych programów operacyjnych.

Krzystof Jurgiel zaapelował, by porzucić dyskusję, która w ostatnim czasie na nowo rozgorzała wokół przebiegu drogi Via Baltica.

- Może się zdarzyć tak, że ani Białystok ani Łomża tej trasy u siebie mieć nie będą bo jej przebieg zostanie wyznaczony w pobliżu Gdańska, Elbląga i dalej pobiegnie na Kaliningrad i Litwę. W 2009 roku będą podejmowane decyzje dotyczące sieci korytarzy międzynarodowych i wtedy może zapaść decyzja o ominięciu naszego regionu. Nie róbmy z tego konfliktu. Jesteśmy na stanowisku że dobra czteropasmowa droga musi biec zarówno przez Łomżę jak i Białystok, który jest węzłem siedmiu ważnych ciągów komunikacyjnych – dodał podlaski parlamentarzysta.

foto: W środku marszałek województwa Dariusz Piontkowski, po lewej: Krzysztof Putra, po prawej Krysztof Jurgiel

ps.
Wstrzymano budowę obwodnicy Wasilkowa. Miasto podzieliło los Augustowa. Rada Ministrów zdecydowała o wstrzymaniu prac przy budowie kolejnej obwodnicy na Podlasiu.

Wrota Podlasia

Komentarze (4)

DO MIESZKAńCóW / dawnego / łOMżYńSKIEGO - APEL
Nigdsy nie trzymajcie ze śLEDZIAMI. Zawsze nas chcą wyrolować. Poczytajcie historię ostatnich 25 lat. Zawsze we wszystkim byliśmy za Białymstopkiem. Walczmy sami bez Białegostoku o wszystko. żadnych konszachtów ze śLEDZIAMI.

Ha Ha - dobrze jest tylko przyjeżdzać na Mazury i Podlasie podczas wakacji-a po wakacjach mozna te regiony pocałować w d..... Pozdrawia warszawka

do patrioty łomżyńskiego -ty KURPIU czy myślisz ze jak tak napiszesz to ciebie ktoś posłucha? GRAJEWO zawsze należało do PODLASIA . A jak zajechałem do łomży pierwszy raz w 1976r. to się krowy pasły na rondzie, a w BIAŁYMSTOKU tego nigdy nie widziałem- WIĘC NIE NAMAWIAJ NIKOGO DO TAKIEGO GŁUPIEGO PATRIOTYZMU

O ile siegam pamiecia to Grajewo raczej nie wspomina dobrze tych kilku lat kiedy lomza byla wojewodztwem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.