niedziela, 26 września 2021

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2108 wyświetleń

Uwaga. Partia jaj "Moja Kurka" z salmonellą

Uwaga. Partia jaj

 Badania zlecone przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryły obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj "Moja Kurka" sprzedawanych w Biedronce. 


- Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny.

Sprawdźmy, czy mamy w swojej lodówce jaja świeże L Moja Kurka z terminem przydatności do spożycia przed 17 września br., o numerze partii 17/09/2021 PSK 98. Na skorupkach jaj znajduje się kod 3PL30211306. Producentem jest Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Dariusz Augustyniak z m. Stęszew Będlewo.

- Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - przestrzega Inspektorat Sanitarny.

Producent, po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczął wycofanie partii kwestionowanych jaj z obrotu i poinformował odbiorców o zagrożeniu. Zakład w ramach prowadzonej kontroli wewnętrznej dotychczas nie stwierdził niezgodności, zarówno w procedurach higienicznych jak i badaniach laboratoryjnych. W ramach postępowania zostały pobrane próbki urzędowe z kurników, z których pochodzą kwestionowane jaja.

 

Komentarze (6)

czyli ze co moge oddac te jajka do biedronki i zwroca mi pieniadze ?

3 lata nie bylam w biedronce. i nigdy juz nie bede

Janusz, poszukaj skorupek po jajkach i idż do Biedronki , może dostaniesz 2 złote za te jajka.

Te jajka z takimi samymi nr partii i od tego samego producenta są również w innych sklepach.

A ja nie znam takiej partii. Ja znam tylko partię PiS.

Kupujecie jajka w Biedronce?? Desperaci

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.