piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 13222 wyświetleń

Uwaga na przejazd!

Grajewo - przejazd kolejowy na ul. Piłsudskiego.
Kierowcy samochodów osobowych coraz częściej narzekają na stan przejazdu kolejowego w Grajewie. Wyremontowany w 2006 roku  przez PKP nie wytrzymał długo pod kołami TIR-ów. Codziennie przez Grajewo przejeżdżają tysiące ciężkich samochodów, jak tak dalej pójdzie to cała ulica Piłsudskiego będzie wielkim torem przeszkód.

Władze miasta prowadzą rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o ewentualnym wyremontowaniu ciągu komunikacyjnego prowadzącego przez Grajewo.

e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (19)

"wyremontowany" to brzmi dumnie ale w tym przypadku to była zwykła fuszerka

kiedy w 2006 roku ?? jakos nie bylo widac .... chyba po nocy to robili... i im nie wyszlo...

TIRY ZNISZCZYLY.... SMIECHU WARTE, ZEBY BYLO RAZ A PORZADNIE ZROBIONE NIE BYLOBY O CZYM MOWIC. TAK SAMO Z NASZYMI DROGAMI, MOZE NASZ TIRY SA CIEZEJSZE OD INNYCH EUROPEJSKICH??

ten kto wygrał przetarg na remonty przejazdów na odcinku białystok ełk powinien ostro beknoć za tą fuszerkę

to wielka bzdura i absurd,ze było remontowane to tylko bylo jedynie lepienie dziur zróbcie solidnie to i efekt będzie a to ,ze tiry do tego przyczyniły sie to wielka pomyłka dobrze jak jest na co narzekac ....solidna robota ...i będzie po kłopocie

nasze Tiry nie sa ciezsze , a stan drog wiążę się :
1) stosowanym lepiszczem ( na ogół stosujemy zwykły asfalt bez dodoatków modyfikujących)
2) warunkami klimatycznymi ( nie można zastosować twardego lepiszcza , które latem by przeniosło ten ciężki ruch bez kolein , ale za to w zimie by powstały spękania )
3) większość dróg w Polsce to są stare drogi , które do takich obciążeń nie są przystosowane
4) jak się już robi remont to wszyscy narzekaja , bo blokowany jest ruch ( zgadza sie , ale powinnismy robic to jak w stanach , wszelkiego typu prace robione sa w nocy przy minimalnych nateżeniu ruchu )

należy naprawić ten przejazd!! brak jest także znaków poziomych na skrzyżowaniu przyległym do tego przejazdu.pewnie je namalują,ale przedtem musi dojść do groznego wypadku!! przecież tam niema linji zatrzymania do skrętu w prawo lub w lewo.nie wiadomo jak sie ustawić.

kto odpowie za mój uszkodzony na tym nieszczęsnym przejeździe samochód??

Odwalona została przy remoncie chała tak jak zawsze przy remoncie tego przejazdu i dlatego na przejeździe są takie wyrwy.

Dla zinteresowanych zobaczcie jaki elegancki przejazd jest w PISZU lub na drodze Augustów - Przewięź. Przy jeździe nie czuć, że przejeżdża się przez tory Tam też jeżdżą samochody ciężarowe i nawierzchnia się nie psuje. Jak się chce to mozna zrobić.

Czy władze Grajewa nie mogą podjechać do Ełku i zapytać jak to sie robi że miasto może wyglądać jak misto. To tylko 20 km .

wiadomo nie od dzisiaj że dyrekcja dróg sie nie sprawdza.Samorząd powinien przejać drogi i onie dbać.

Nie no :) słowa: "Codziennie przez Grajewo przejeżdżają tysiące ciężkich samochodów" to chyba "lekkie wyolbrzymienie.. Powiedziałabym że "kilkaset" jest juz bliższe prawdzie...

przejście graniczne w budzisku przekracza miesięcznie ok 100tys tirów i autokarów!
ona
-cześć z nich musi przejechać przez grajewo !
podziel sobie to przez 30 i będziesz miała wynik na 1 dzień -dobrze ponad trzy tysiące !

Drogowcy w kosmos! Nie nadązaja za potrzebami uzytkowników dróg. Bylejakość i biurokracja. Rozgonić KDDi A!!! darmozjadów!

Może lepiej byłoby aby nasze "szpece od remontów dróg" wrócili do starej metody i po prostu wyłożyli dojazd przed przejazdem porządnie ułożoną kostka granitową. Kto tylko w dzisiejszych czasach potrafi porządnie to zrobić? Bo widzimy na co dzień jak nasi drogowcy reperują dziury w asfalcie. Przyjedzie ekipa, miotełką wymiecie w dziurze, łopatą sypnie trochę jakiejś masy, przedepnie butem i dziura w jezdni podobno naprawiona.

niedawno remontowano przejazd nie minelo nawet miesiac od tej wielkiej inwestyci czy wladze grajewa tamtedy nie jezdza moze lataja samolotami

niech się wreszcie wezmą do roboty i nie wiem jaieś konkretne płyty położą a nie posypali pachem zaleli smołą i myślą ze jest git!!!! zróbcie raz a dobrze i po co sie bawić z tym co jakiś czas jak i tak po tygodniu max dwóch znów są te dziury a nawet i wieksze!!!

ludzie zrubcie cos z tym skrzyzowaniem tam trzeba stac po 45 min!!!!!!!!!!!!!!! a tiry wogole zdjac z tej trasy!!!!!!!!!!111

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.