niedziela, 5 grudnia 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8395 wyświetleń

Uwaga kieszonkowcy!

Kradzieże kieszonkowe stają się coraz częstszą plagą. Corocznie w Polsce notuje się ponad 10 tys. przypadków kradzieży kieszonkowych. Dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej i placach targowych. Wykrywalność tych spraw jest wyjątkowo niska, co wynika z faktu, że "kieszonkowcy" nie zostawiają praktycznie żadnych śladów, a stosowane przez nich sposoby i rekwizyty skutecznie odwracają uwagę pokrzywdzonych i ewentualnych świadków.

Kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilku osobowych, mogą wśród nich być dzieci lub kobiety, często elegancko ubrani. Szczególnie łatwo ofiarami złodziei kieszonkowych padają, mężczyźni trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni oraz kobiety z torebkami przewieszonymi przez ramię.

Aby skutecznie uchronić się przed kieszonkowcem należy pamiętać o kilku zasadach, które zminimalizują ryzyko stania się ofiarą złodzieja czytaj więcej...


KPP Grajewo

Komentarze (1)

nie, no wezcie, straszne ała

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.