poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 12227 wyświetleń

Utonęły już 23 osoby!

Płytka wyobraźnia znowu zakończona głęboką tragedią. Prawdziwym dramatem zakończyła się nocna kąpiel dwóch białostoczan. Mężczyźni - jeden 36, drugi 51 lat - wspólnie z rodziną i przyjaciółmi spędzali weekend w Augustowie. Z policyjnych ustaleń wynika, że w nocy z piątku na sobotę towarzystwo piło alkohol. Około godziny 1:00 mężczyźni poszli nad jezioro Białe popływać. Gdy po pół godzinie nie wrócili żona jednego z nich wezwała na pomoc policję. Niestety na ratunek było już za późno. Po policyjno - strażackich poszukiwaniach ich ciała zostały odnalezione 10 metrów od brzegu.
Wczoraj tuż po godzinie 17:00 suwalscy policjanci zostali wezwani nad miejscowy zalew Arkadia. Z informacji wynikało, że jeden z wypoczywających tam mężczyzn w spodniach wskoczył do wody i po krótkiej kąpieli zniknął pod powierzchnią. Policjant wspólnie ze strażakiem natychmiast wskoczyli do wody. Liczyła się każda chwila, a czas upływał nieubłagalnie. Po kilku minutach dramatycznej walki z żywiołem na głębokości około 2,5 metra odnaleźli 36-letniego topielca. Razem wyciągnęli go na brzeg, gdzie stała już karetka pogotowia. Załoga "erki" rozpoczęła reanimację. Po chwili lekarzowi udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Niestety po godzinie zmarł. Policjanci ustalili, że wcześniej wspólnie z kolegą wypił ponad pół litra wódki.
Alkohol jak potężny wir chwyta swoją ofiarę, paraliżuje i wciąga na samo dno. Woda zabija każdego, kto po wpływem alkoholu idzie się kąpać. Nawet najlepsi pływacy nie dadzą rady. W takich przypadkach nie ma mocnych !!! Pamiętajmy o tym i ostrzegajmy się nawzajem. Płytka wyobraźnia zawsze kończy się głęboką tragedią.
W tym roku od 1 maja w podlaskich wodach utonęły już 23 osoby.

nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (10)

juz nie macie o czym pisac. co mnie obchodzi co w augustowie

To nie czytaj.Kto cię zmusza A.R

Kogoś to obchodzi

do A.R. -jestś tępy jeżeli nie rozumiesz tego tekstu,mamę poproś lub starszego kolegę niech tobie wyytłumaczą co tu jest napisane.Miłej kąpieli we wanięcę.

Najlepiej wziąć gazetę i przepisać jakiś artykół.Po co się martwić Grajewem i powiatem.Niech ta Pani weżmie Gazetę Wyborczą tam jest tego co dusza zapragnie.Wtedy my Grajewianie będziemy na topie co jest w kraju a co jest za granicą.

co za kretyn (AR)...czlowieku juz widze twoja przyszlosc...jak skonczysz

:( tyle ludzi ginie przez swoja głupote :/ przykre

ludzie sami chca

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.