wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 10513 wyświetleń

Uśpione kleszcze?

Głośno mówi się o zagrożeniach jakie niosą ukąszenia przez kleszcze zwłaszcza w okolicach Puszczy Białowieskiej.

Zbadaliśmy jak sytuacja przedstawia się na terenie Grajewa.
- Nie mieliśmy na razie żadnego zgłoszenia ukąszeń przez kleszcze – informuje pediatra, pani Dorota Mejzner – prowadzimy jednak szczepienia przeciwko chorobom jakie mogą w wyniku pogryzienia powstać. Takie akcje organizowane są co roku. Niestety nie są one refundowane przez NFZ i jedna szczepionka kosztuje 45zł. Przed przystąpieniem do szczepienia należy się zbadać, oczywiście każdy pacjent może taką szczepionkę kupić w aptece. Należy powiedzieć, że środek ten chroni tylko przed zapaleniem opon mózgowych i mózgu, a nie przed boreliozą. W przypadku tej choroby podajemy antybiotyk. Po przebyciu zapalenia mózgu i opon mózgowych pacjent nie jest w pełni zdrowy, gdyż choroby te pozostawiają trwałe uszkodzenia.


MagK
e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

mój syn został ugryziony przez kleszcza i ma oznaki boreliozy. Leczy się w Poradni gdzie przyjmuje dr Mejzner więc chyba P. dr nie ma rozeznania dobrego. Mój piesek przyniósł po spacerze 25 kleszczy. Więc chyba kleszcze są i problem istnieje.

ja nie zostale ugryziony przez kleszcza

a mojego pieska musialam uscpic, bi mial zaatakowany mozg:(( a z koei kolezanki pisek zdechl tez od kleszcza

a mnie ugryzl kleszcz rok temu na w-f w szkole:| a teraz mam borelioze:( cacy normalnie:| buuuuuuuuU

dotychczasowy rekord mojego psa po spacerze wiosną ====> 39 kleszczy <=====jeeee i kto jest debeściak? hehe

mój pies po spacerze zwłaszcza w okolicy byłych koszar i okolicach rzeki przynosi ponad 10 kleszczy. Część sobie sam wygryza a część ja wyjmuję. Kleszcze były są i będą tym bardziej że nie wypala się wraz z nimi traw wiosną

mojej babci pies sie nie obudził bo go kleszcz ugryzł i 2 dni i +

mój tta miał we wrześniu po ukąszeniu przez kleszcza zaalenie opon mózgowych;( nikomu nie życzę, aby w ich rodzinie się coś takiego prztrafiło kiedy z Białegostoku przyszły wyniki to lekarze sie strasznie dziwili o norma czegos tam wynosiła chyba 14 a mój tat mial ponad 300:( ale na szczęście dzięki Bogu mój tata wyszedł z tego praktycznie bez żadnego szwanku a jest to choroba groźna znajomy taty był przez to sparaliżowany wię uważajcie na kleszcze i po przyjściu z lasu lub nawet z jakichś łąk oglądajcie dokładnie ciało!!!

17 kleszczy dziennie u mojego psa to norma.moja córka właśnie skończyła brać antybiotyk po ugryzieniu kleszcza.prawdopodobnie gdyby mieszkańcy podpisali petycję, to jest możliwość spryskania pól środkiem pkleszczom.

byłam ugryziona przez kleszcza okropność
mój pies miał XXX kleszczy!!! :(

znacie jakies środki do spryskiwania np thuji drzew na to psakudztwo? moj pies ma ciagle kleszcze na sobie i podejrzewam ze gdzies w ogrodku musza być bo do lasu juz przestałąm z nią chodzić

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.