sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

UE szkoli niepełnosprawnych


"STRAŻ POŻARNA I KWALIFIKACJE TO BEZPIECZNA DROGA DO INTEGRACJI"

Marszałek Województwa Podlaskiego 7 grudnia 2010 r. podpisał umowę dotyczącą realizacji projektu pt.: "Straż pożarna i kwalifikacje to bezpieczna droga do integracji" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedsięwzięcie to jest już trzecim projektem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej realizowanym samodzielnie przez Komendę Powiatową  Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Wartość projektu to 50.000 zł. Partnerem w realizacji projektu jest tym razem Stowarzyszenie "Szkoła Naszą Szansą" funkcjonujące przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie, działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Dzięki projektowi uda nam się przekazać 40-tu młodym osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu grajewskiego podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie powiązanym z działalnością straży pożarnej i szeroko pojętego bezpieczeństwa. 

Tematami poruszanymi podczas 18-dniowych warsztatów będą zasady bezpieczeństwa w środowisku życia, na wsi, w lesie, podczas prac i zabaw, umiejętność zachowania się podczas pożarów, wypadków drogowych, anomalii pogodowych, udzielanie pierwszej pomocy, wzywanie służb ratowniczych itp.

Oprócz celów szkoleniowych ważnym zamierzeniem projektu jest lepsze wzajemnie poznanie się strażaków i młodzieży niepełnosprawnej, które ma posłużyć większej integracji oraz skuteczniejszemu działaniu straży pożarnej w przyszłości.

Realizacja projektu rozpocznie się na początku marca 2011 r. W kwietniu planowane jest podsumowanie oraz zaprezentowanie osiągnięć projektu szerszemu otoczeniu, które ma być przeprowadzone podczas Festiwalu Gorących Serc organizowanego przez Partnera naszego projektu.

Wierzymy, że projekt ten pomoże nam lepiej poznać osoby niepełnosprawne, zrealizować potrzeby w zakresie ich szkolenia z dziedziny bezpieczeństwa oraz, że przysłuży się lepszej integracji tej grupy z otoczeniem.


kpt. Daniel Lewczuk

piątek, 27 maja 2022

Dzień targowy 27.05.22 r.

piątek, 27 maja 2022

"Kleszczowa" mapa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.