czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 7990 wyświetleń

Udaremnili przemyt papierosów

Transport 420 tysięcy paczek (8 400 000 szt.) papierosów o wartości 5,5 miliona złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To największy przemyt papierosów udaremniony w tym roku w Polsce.

Na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Z dokumentów przedstawionych celnikom przez 64-letniego rosyjskiego kierowcę tira wynikało, że w naczepie znajduje się ładunek armatury sanitarnej oraz styropian. Funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić przewożony towar i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

Po jej otwarciu okazało się, że w wypełniających całą naczepę kartonach, zamiast deklarowanego towaru znajduje się gigantyczna tytoniowa kontrabanda. W sumie w ciężarówce celnicy znaleźli 420 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ok. 5,5 miliona złotych.

Służba Celna wszczęła przeciwko kierowcy postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny towar oraz służącą do przemytu ciężarówkę wraz z naczepą. Aktualnie celnicy sprawdzają skąd pochodziły papierosy i gdzie faktycznie miały trafić. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. - źródło: http://www.bialystok.scelna.gov.pl/wiadomosci/a

Komentarze (6)

cos tu sie nei zgadza. Po przeliczeniu wychodzi ze jedna paczka wychodzi po 14 zl. a przeciez tyle nie kiosztuja. Nei rozumiem po co oni klama? Czarnorynkowy koszt paczki fajek to 5-7 zl a nie 14. Czy redaktor moze dowiedziec sie z laski swojej w jaki spoosob milicja nalicza te ceny ? Bede wdzieczny i bedziemy wiedziec na przyszlosc.

licza ceny od jednej sztuki papierosa :D

Przeciez proste ze licza koszt oryginalnej ceny paczki.. takiej z policzona akcyza..

Ceny liczone są wg tego, za ile zostałyby sprzedane w sklepie, więc do ceny czarnorynkowej dolicz akcyzę, podatek i marżę.

dobra a co sie z tym pozniej dzieje ??

Do idm.... ciekawość ,to pierwszy stopień do piekła.... jak to , co się z tym później dzieje- jedzą ,piją,lulki palą....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.