czwartek, 21 września 2023

Kultura i rozrywka

Uczniowie PG2 podróżują

W dniach 20 i 21 października młodzież z klas I b i II b Gimnazjum Nr 2 w Grajewie wybrała się na wycieczkę. Wyruszyliśmy nocą, aby już od rana korzystać z atrakcji parku rozrywki "Energylandii". 

Pomimo strug deszczu uczniowie korzystali ze wszystkich atrakcji parku. Najwięcej „różnego rodzaju emocji” udzielało się podczas szaleństw na roller-coasterach, Apocalipto, Aztec Swing, Space Gun czy Space Booster. Były okrzyki radości, ale równie często przerażenia. Nadwątlone siły młodzież regenerowała odwiedzając liczne punkty gastronomiczne.

Przemoknięci, ale nastawieni na poznawanie historii pojechaliśmy do Oświęcimia. Zwiedzanie obozu rozpoczęło się od budynków, w których znajdowały się zdjęcia upamiętniające to miejsce z czasów wojny. Pani przewodnik przedstawiła ich historię. Uczniami wstrząsnęły pozostałe po więźniach rzeczy osobiste: okulary, buty, walizki, przedmioty codziennego użytku oraz pomieszczenia, w których przebywali. Młodzież zobaczyła także celę św. Maksymiliana Kolbe. Jednak największe wrażenie wywarło na nich  pomieszczenie, gdzie znajdowało się krematorium i komora gazowa oraz dawne piece krematoryjne.

Następnie uczniowie pojechali do Krakowa, do hotelu Żaczek. Po szybkim zakwaterowaniu zjedli pyszną kolację. Rano Kraków znów przywitał nas deszczem. Po śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po najciekawszych miejscach: odwiedziliśmy grób Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii oraz grób patrona Szkoły Podstawowej nr 2 Adama Mickiewicza. Następnie zwiedzaliśmy Rynek Starego Miasta, który słynie w Europie ze swego uroku oraz renesansowe Sukiennice. Uczniów zachwyciło muzeum, które znajduje się pod Sukiennicami.

Opiekunowie wycieczki.

 

środa, 20 września 2023

Grajewo. Dzień Przedszkolaka

środa, 20 września 2023

Wojewodzin. Narodowe Czytanie 2023

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.