Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 13296 wyświetleń

U nas porody w znieczuleniu

Każda matka chciałaby urodzić swoje dziecko bez ogromnego bólu. Chociaż lekarze wciąż mają podzielone opinie, co do zastosowania znieczulenia w czasie porodu, to z większości informacji pojawiających się w różnych środkach masowego przekazu wynika, że nie ma się czego obawiać.


Dyrekcja Szpitala Ogólnego im. Dr Witolda Ginela w Grajewie informuje, iż od listopada br. w Oddziale Położniczo – Ginekologicznym tutejszego Szpitala odbywają się porody w znieczuleniu przewodowym (nieodpłatne).


Znieczulenie przewodowe polega na wyłączeniu czucia bólu w obwodowym układzie nerwowym poprzez podanie leku znieczulającego.

(fot.e-Grajewo.pl)

 

 

Komentarze (19)

Wygoda ...znieczulenie to rarytas bo do tej pory trudno bylo wyprosic

to bardzo dobrze ze sa znieczulenia
ja jeszcze nie rodzilam ale opowiadaly mi kolezanki jak to boli i bardzo sie ciesze ze znieczulenia beda
DOBRY pomysl:)

nic mi o tym nie widamo kolezanka rodziła teraz w listopadzie i nie było zadnego znieczulenia

Nareszcie ktoś pomyślał o kobiecie,o jej cierpieniach podczas porodu.

O matko jak dobrze!! jak sobie przypomnę co to za okropny ból to aż mi ciarki przechodzą...raz mi wystarczy...to pamięta się przez całe życie...brr...w końcu g-wo się rozwija!! Teraz już nie musimy bać się porodów!! :)))

Proszę o powierdzenie czy to prawda czy bujda?

Ja już rodziłam w grajewskim szpitalu 4 lata temu i było ciężko bez znieczulenia, więc teraz z pewnością skorzystam z takiego udogodnienia. Wystarczy wcześniej zgłosić to dla lekarza prowadzącego. Oczywiście lekarz musi być ze szpitala...

ja rodzilam w Bialymstoku w DSK jest bardzo zadowolona.A o znieczulenienie nie musialam prosic bo pani połozn sama nie spytala czy chce.Profesjonalna opieka naprawde polecam.

Mi się jakos nie chce wierzyc, ostatnio lezalam w szpitalu i nic tam nie słyszalam zeby takie znieczulenie podawano kobietom rodzacym.

jakos w listopadzie rodzilam i nic nie wiadomo mi o znieczulniu

NFZ NIE REFUNDUJE ZNIECZULENIA dla kobiet ,które rodzą naturalnie!Szpital może zapłacić dużą karę za nie pobieranie opłat.

A tak w ogóle znieczulenie jest wszędzie dostępne,ale PŁATNIE! (i to jest ok).

Tylko ze te wasze całe znieczulenie nie odbija się bez echa na zdrowiu dziecka, tysiące lat kobiety rodzą i tysiące lat radziły sobie bez chemii wstrzykiwanej sobie i dla płodu. Pocierpisz przy porodzie to i dzieciaka będziesz kochać i dbać o niego.

Poczujesz ból to i dzieciaka będziesz kochać i szanować do końca życia, ojciec nie zawsze może być pewien czy jego tym bardziej w tych chorych czasach a matka się nie wyprze.

Spróbuj jeden z drugim "wysiusiać" arbuza przez członka, to zobaczycie jaka to przyjemność

Nie muszę się zastanawiać wiadomo jest ze facet nie przeżył by takiego bólu, to kobiety są fizycznie przygotowane do rodzenia a w tych czasach nawet od własnej natury uciekacie chcąc znieczuleń itp rozumiem zastrzyk w trudnych przypadkach ale nie przy normalnym porodzie gdzie bez niego by sobie dała rade.

Porody powinny być w powszechnie odpłatne.Kobiety, które nie mają na poród mogą płacić z becikowego.....

Ja sobie nie wyobrażam sytuacji takiej,że z racji tego, iż rodzi się publicznie (bezpłatne) każdy może wejść do rodzącej,spojrzeć popatrzeć,pokomentować....itd..

Gdyby porody były w 100% prywatne na porodówce byłyby tylko te osoby,które RACZY WIDZIEĆ BOHATERKA WIECZORU,czyli rodząca,a nie komu się tak podoba....Dotyczy to też szpitali uniwersyteckich.
Niestety nawet ubezpieczenie prywatne nie daje takiego komfortu,bo najlepsza opieka jest wciąż na Podlasiu w szpitalach, badź co bądź, podlegających NFZ..

a skad wezma anestezjologa?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.