czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 13253 wyświetleń

TW są wśród nas

Ten złowrogi skrót w tytule oznacza ni mniej, ni więcej tylko tajnego współpracownika dawnego Urzędu Bezpieczeństwa lub Służby Bezpieczeństwa.

Tajni współpracownicy SB są wśród nas! Podobnie jak byli funkcjonariusze. Czy nie czujecie dreszczyku emocji na grzbietach?

Są ludzie, którzy z tropienia byłych agentów mają swoje źródło trzymania (vide: IPN), są też tacy, którzy robią to ze zwykłej pasji lub zacietrzewienia. Był czas, że ja także byłem mocno zainteresowany rozszyfrowywaniem grajewskich TW. Potępiałem ich z całą mocą, pogardzałem nimi. Ale czas to nie tylko największy tchórz (bo ciągle ucieka…), ale też najlepszy lekarz i korektor. Dziś trochę inaczej patrzę na sprawy TW.

W ferworze szpiegomanii zaczęto mówić i pisać, że róże środowiska współpracowały z SB. Także księża katoliccy, zresztą nie tylko katoliccy. I wtedy sprawa ich działalności raptem zaczęła przysychać. Zamilknął tropiciel esbeckich śladów kleru ksiądz Isakowicz – Zalewski, po nieudanym ingresie arcybiskupa St. Wielgusa jakoś media przestały się zajmować byłymi “tewu”. Wprawdzie na czas wyborów znowu sięgnięto do teczek, żeby zdyskredytować nowo wybranych posłów, no bo ciężko przecież przeboleć fakt, że ten czy tamten zasiadający w parlamencie trzy kadencje pod rząd raptem został wykolegowany przez jakiegoś antyklerykała. A antyklerykał – wiadomo – to w katolickiej Polsce uosobienie wszelkiego zła.

A ja znam w Grajewie kilku TW. Skąd się o nich dowiedziałem? Z publikacji wydawanych przez Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK oraz Grajewską Izbę Historyczną. Nie, nie ekscytujcie się za bardzo, bo nazwisk ani pseudonimów nie podam. Jeśli ktoś koniecznie pragnie mieć wiedzę w tym temacie, niech ją sam zdobędzie. Zaś sam fakt, że akurat znam ludzi, ich nazwiska i pseudonimy o niczym nie świadczy. Bo ja tych ludzi wcale nie potępiam. Nie pochwalam ich takoż, ale to już inna kwestia.

Przyznaję to ze wstydem, iż był czas, że i ja z zapartym tchem czytałem listę Wildsteina, że emocjonowałem się nazwiskami ujawnianymi przez pana Antoniego Macierewicza. I co? Prysło to jak bańka mydlana… Może jakiś domorosły detektyw zaraz pomyśli, że oto niżej podpisany sam boi się faktu, że ktoś ujawni, iż on także współpracował z SB. Z tym trudno polemizować. Nie musicie mi wierzyć, ale oświadczam, że moje kontakty z SB polegały wyłącznie na tym, że to na mnie donoszono . Mniejsza o to, jakie to były informacje… Nikt zaś nie próbował mnie zwerbować, żebym to ja donosił na innych. Dlaczego? Pewnie byłem zbyt małym pionkiem dla służb specjalnych, a poza tym nie można było na mnie znaleźć tak zwanego “haka”, czyli szantażem zmusić do współpracy.

Jestem za zaprzestaniem lustracji i grzebaniu w teczkach. Wiele akt zostało zniszczonych, a ja nie mam zamiaru doszukiwać się czyjegokolwiek sprawstwa, bo nie jestem śledczym. Nie mam też nic przeciwko zlikwidowaniu IPN. W końcu wiele zbrodni ulega przedawnieniu. Poza tym w dobie kryzysu przydałoby się trochę oszczędności. Wcale bym nie protestował, gdyby zlikwidowano Senat. Grajewskiej elicie Platformy Obywatelskiej przypominam, ze to jej liderzy cztery lata temu mówili o planach likwidacji tej izby parlamentu. I, jak widać, na gadaniu się skończyło. Nie jestem fanem Janusza Palikota, ale gdy on twierdził, że trzeba zlikwidować Senat, to nie wystawił w wyborach kandydatów do tej izby.

Czy służenie nieboszczce PRL to zbrodnia przeciw ludzkości? Wiem, to moralnie naganne, ale nie podpada nawet pod kategorię grzechu. Jedno z przykazań Dekalogu przestrzega: “Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. A czy poinformowanie kapitana SB o tym, że sąsiad słucha “Wolnej Europy” było fałszywym świadectwem, jeśli rzeczywiście słuchał? Gdy ktoś przekazał bez zniekształceń rozmowę będącą agitacją antykomunistyczną, to powiedział fałszywe świadectwo? Nie, nawet jeśli antykomunista za swoje poglądy dostał parę latek do odsiadki.

A dziś, Drodzy Państwo? Jeśli do policji lub urzędów skarbowych są pisane skargi, które władza rozpatruje, choć przeważnie są anonimowe? I zdarza się, że są również bezpodstawne. Ot, sąsiadowi zaczęło się lepiej powodzić, pewnie ma jakiś lewy dochód… A że wiadomość niepodpisana (tak zwany “życzliwy”…), to i nie można uprawiać ostracyzmu, choć bezpodstawne oskarżenie jest i przestępstwem, i grzechem.

W związku z tym ja, póki co, nie będę zajmował się teczkami byłych TW, ani śledzeniem obecnych TW, bo przecież donosiciele są i dzisiaj, choć może działają na innych zasadach, ale podejrzewam, że też biorą kasę za swoje usługi. Może wcale już nie będę wracał do tematu TW. Chyba że nagle ktoś nagle znajdzie jakąś teczkę, z której by wynikało, że to ja byłem TW. Teoretycznie przecież mogę trafić “szóstkę” w lotto. I wówczas należałoby mnie nauczyć pokory. Na szczęście szóstki nie trafię. Bo żeby wygrać, trzeba grać…


rodowity grajewianin

 

PS. Tak przy okazji niedawnego Święta Niepodległości: “Polacy są narodem idiotów”. To są słowa marszałka Józefa Piłsudskiego… Czy za to go tak wielbimy?...

 

tylko w e-Grajewo.pl

 

czwartek, 18 sierpnia 2022

Pożegnanie Lata 2022

czwartek, 18 sierpnia 2022

Poszukiwany ukrywał się w polu kukurydzy

Komentarze (15)

Do autora listu;ja tez wiem,że dnosiciele byli,są i bedą.TW też nie brakowałó ale z jednym nie zgadzam z autorem tekstu. Mianowicie -Arcybiskup NYCZ miał bardzo pięknyy ingres w Warszawie i jest obecnym urzędującym Arcybiskupem Warszawskim.Tu pan sie pomylił.

Autor artykułu zapomniał dodać, że trzeba zlikwidować KRUS, Fundusz Kościelny i wyprowadzić religię ze szkół. Warto też zmniejszyć liczbę posłów, jak ich będzie mniej, to i kłócić się pewnie tak nie będą. Będzie za to parę miliardów oszczędności. Może wtedy rząd nie podniesie podatków i nie obetnie ulg.

W100!procentach maszsz racje

...Ociec, prać? Job ich mać!!! Piłsudski wskazywał drogę do celu idiotom - kolego! Głupcy to przehulali, a teraz TW i Fluk, znów w łeb, we własnym domu ich wali. (Wiesz, dlaczego i kto to inspiruje, kolego?) Ten, którego żywi Twój kraj, ten nam wolność krępuje, a nam nic do tego!

A po której stronie jest kler? Za komuny msze polowe, manifestacje w obronie robotnika, tajne spotkania przeciwko władzy itp. a dziś msze odprawiają za polityków, zamiast kazania agitują na kogo głosować, sugerują ta partia jest cacy a ta pee itp. No po której stronie jest kler czy to tylko maszynka do robienia kasy rządzących?!

Autor powyższej publikacji, który określa się jako .."rodowity Grajewianin".. ma spaczony umysł!!! Przy czym, w końcowym zdaniu, sam potwierdził słuszność byłego Wodza Polski, Józefa Piłsudski....Polacy są narodem idiotów... i to jest fakt!!! Dziesiejsza sytuacja racjonalnie potwierdza słowa Piłsudskiego , lecz nie dla takich, co używają języka Faryzeusza!!!
Nie jestem pewien, czy autor, zdobędzie się na odwagę? i uwidoczni moją opinnię.

TW donosili w PRl-u i donoszą teraz - tylko komu innemu.

zgadzam się, że trzeba zlikwidować IPN. Wszystko spalić bo to wstyd przed przyszłymi pokoleniami. Historycy niech lepiej zrobią sobie inny falultet. My Polacy jesteśmy bardzo ze sobą sklóceni patrz Pałac prezydencki, Sejm. To jest nasza największa wada narodowa. Szczycimy się, że jesteśmy w 92 procentach katolikami a gdzie jest: miłój bliźniego swego jak siebie samego, kto w ciebie kamieniem ty w niego chlebem. Widać, że nikt z tych 92 procent nie bieże nauki kościoła do siebie, ale co się dziwić jak kleru ona też nie dotyczy

Co więc zatem ze sprawiedliwością, co Pan powie tym wszystkim, których TW donosząc skrzywdzili, którzy do tej pory noszą w sobie traumę. A donosicielom żyje się super. Czy można nad tą niesprawiedliwością przejść obojętnie? !

"Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę" -za to wielbimy marszałka. Czy ktos moze mi pojasnic przesłanie tego artykulu? Taki troche o wszystkim i o niczym...jak dla mnie.

...i jeszcze zwolnić kapelanów (z wyjątkiem tych w szpitalach) i opodatkować działalność gospodarczą kleru.

Od kiedy to Polak nie donosił na drugiego Polaka i nie podkładał mu świni, tak jest w rodzinach, w kraju i wśród nas rodaków za granicą. Nic nas nie uczą tragiczne dzieje z historii narodu, tragedie wśród rodzin i przyjaciół. Widocznie części z nas taka postawa jest niezbędna do życia, a postępując poprawnie, po chrześcijańsku i zwyczajnie po ludzku źle się czyją. Mądrości zawarte w ludowych przysłowiach gdy ludzie nie umieli jeszcze czytać i pisać wciąż aktualne i zapewne zawsze takie pozostaną.

Sąsiad donosiciel to nic...my mamy w rodzinie ubeka,który nagrywa ukradkiem rozmowy bliskich,a potem jest z tego dumny.Nie dość ,ze ma czelność się tym chwalić,to jeszcze ubek p*******y dyskutuje nad tym co nagra.To dopiero żenada i wstyd,że mam takiego kogoś w rodzinie.Jak to mówią:rodziny się nie wybiera!

Rzeczywiście, nie wiesz, co piszesz tak jak nie wiesz jak się nazywasz. To jak ty możesz wiedzieć, co Marszałek przekazał mówiąc, że Polacy są narodem idiotów. On wiedział, co mówił i do kogo to tyczy, bo był mądrym człowiekiem. Jednak żeby mówić, albo wykorzystywać te słowa dziś – to trzeba największego idioty naszych czasów. Inni na to tylko czekają.

Ubecy Esbecy to przestępcy do więzienia z nimi!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.