niedziela, 26 czerwca 2022

Sport

  • 10 komentarzy
  • 10957 wyświetleń

Turniej Lig Piłkarskich

PIŁKARSKA GORĄCZKA W AUGUSTOWIE !!!

 

W niedzielę 28 czerwca br. piękna pogoda przywitała w Augustowie 8 drużyn biorących udział w organizowanym po raz pierwszy Wojewódzkim Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich. Inicjatywa MOSiR-u, Urzędu Miejskiego i Augustowskiej Organizacji Turystycznej zyskała poparcie Marszałka Województwa Podlaskiego, dzięki czemu w grodzie nad Nettą mogliśmy gościć ekipy m.in. z dalekich Łap, czy Białegostoku. Właśnie ta ostatnia drużyna, oprócz ekip gospodarzy, czyli Ślepska i Stanexu, oraz grajewskiej Łaguny, postrzegana była jako jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w nazywanej potocznie przez kibiców Amatorskiej Lidze Mistrzów.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Augustowa Pan Kazimierz Kożuchowski.

Uczestniczy turnieju podzieleni zostali na 2 grupy: w A zagrali Ślepsk Augustów, Carmax MTC Plus Białystok, MSM Mońki i Stollar Suwałki, natomiast w grupie B Zatorze Łapy, Łąguna Grajewo, FC Stanex Augustów oraz BOTSS Suwałki.

Rywalizacja toczyła się jednocześnie na 2 boiskach, dzięki czemu zawody dość sprawnie zostały przeprowadzone.

W otwierających zawody meczach zmierzyły się drużyny Moniek i Stollaru Suwałki (5-1) oraz Ślepska i Carmaxu Białystok. Właśnie ten drugi mecz był jednym z najlepszych spotkań, jakie można było zobaczyć tego dnia. Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny zagrały z animuszem, raz po raz przeprowadzając groźne akcje pod bramką przeciwnika. Więcej piłkarskiego szczęścia w tej fazie meczu mieli zawodnicy augustowscy, dzięki czemu już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie 2-1, natomiast kiedy strzelili bramkę na 3-1 wydawało się, że białostoczanom nie starczy już czasu choćby na wyrównanie. Na szczęście dla piłkarskiego widowiska, zdobyli oni niebawem bramkę kontaktową i uskrzydleni takim przebiegiem boiskowych zdarzeń z determinacją walczyli o kolejnego gola. Mądra i uważna w obronie gra Ślepska, została jednak “skarcona” kilka minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to Carmaxowi udało się wyrównać stan meczu, a przyznać trzeba, że obie drużyny w ostatnich sekundach mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pozostałe mecze tej grupy nie przyniosły już takich emocji, ponieważ zdecydowanie wygrywali faworyci: Ślepsk Augustów zwyciężył Stollar Suwałki 7-0 i Mońki 7-2, a Carmax Białystok “rozprawił” się z Mońkami 4-1 i Stollarem 6-0.

Bardziej wyrównana była grupa B, dzięki czemu większość meczów trzymała w napięciu do ostatnich sekund, a o tym, że do finału awansowała Łaguna Grajewo, a nie FC Stanex, zadecydował bilans bramkowy obu drużyn, w którym tylko o jednego gola lepsi okazali się grajewianie. W bezpośrednim pojedynku między tymi drużynami padł remis 2-2, choć po zaledwie kilku pierwszych minutach Łaguna prowadziła 2-0. Mistrz augustowskiego Orlika nie poddał się jednak i z trudem, bo z trudem, ale zdołał wyrównać, dzięki czemu wciąż liczył się w walce o pierwsze miejsce w swojej grupie, premiującej awansem do wielkiego finału. Ambicja i włożone w ten mecz siły odbiły się niekorzystnie na Stanexie w ostatnim grupowym meczu przeciw Zatorzu Łapy (6-3), kiedy to prowadząc wysoko 6-1, pozwolił on przeciwnikowi na strzelenie dwóch bramek i to właśnie one przesądziły o tym, że Stanex zagrał o 3 miejsce. Natomiast Łaguna Grajewo, ekipa, która posiadała wyrównaną i silną ławkę rezerwowych pewnie zwyciężyła Zatorze Łapy 4-1 a w meczu kończącym zmagania w grupie B, po wyrównanym spotkaniu pokonała BOTSS Suwałki 2-0. Właśnie zespół BOTSS-u w swoim inauguracyjnym grupowym meczu był bardzo bliski odebrania punktów Stanexowi, któremu uległ po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu 0-1. W meczu, który zapewnił suwalczanom trzecie miejsce w grupie pokonali oni Łapy 4-2.

W “finale pocieszenia”, czyli w meczu o 3 miejsce, Carmax Białystok pokonał augustowski Stanex 3-2, chociaż przegrywał już 1-2. Drużyna Stanexu nie wykorzystała przy prowadzeniu dwóch dogodnych sytuacji podbramkowych, natomiast Carmax ambitnie dążący do wyrównania zdobył gola, który podobnie jak we wcześniejszym meczu ze Ślepskiem, dodał im skrzydeł. Ostatnią, trzecią bramką przypieczętował on zwycięstwo nad augustowianami, dzięki czemu wywalczył miejsce na podium.

W finale turnieju zagrały niepokonane do tej pory drużyny Śłepska Augustów i Łaguny Grajewo. Trudno było tu wskazać faworyta, ponieważ obie ekipy prezentowały wysoki poziom sportowy, a ich wyrównana ławka rezerwowych dawała nadzieję na to, że mimo upału zobaczymy dobry mecz, toczony w żywym tempie. Tak rzeczywiście stało się: pierwsze minuty meczu to optyczna przewaga Ślepska, którą udokumentował bramką na 1-0. Grajewianie dość szybko uspokoili swą grę, oddając kilka groźnych strzałów na bramkę augustowian. Po jednym z kontrataków udało im się wyrównać, jednak po zmianie stron boiska ponownie zarysowała się przewaga Ślepska, który strzelił 2 kolejne bramki. Zespół Łaguny, nie mając nic do stracenia ambitnie dążył do zdobycia bramki kontaktowej, ale niestety dla nich, doskonały turniej w tym dniu rozgrywał bramkarz Ślepska. Wynik 3-1 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Królem Strzelców całego turnieju został Grzegorz Drejer, najlepszym bramkarzem Tomasz Krukowski – obaj ze Ślepska Augustów, najlepszym atakującym Rafał Rant z Carmaxu Białystok, natomiast za najlepszego obrońcę uznano Pawła Zalewskiego z Łaguny Grajewo.

Słowa podziękowania za wzorowe przygotowanie stadionu i organizację zawodów należą się Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Augustowie, Burmistrzowi Miasta Augustowa, Augustowskiej Organizacji Turystycznej oraz sponsorom, którymi zostali: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Augustowianka, PH Stanex, Przedsiębiorstwo Polnet, Firma Budowlana Dardom, Centrum Budowlane Koszewscy, Przedsiębiorstwo Budowlane Ślepsk oraz Przedsiębiorstwo Transportowe Necko. Smaczny poczęstunek w postaci pizzy przygotował augustowski Bar Gyros Państwa Lech, natomiast banery reklamujące zawody, rozwieszone w mieście i na stadionie, to zasługa firmy Grafit Tomasza Krukowskigo.

 

Miejmy nadzieję, że zorganizowany po raz pierwszy turniej, który narodził się w grodzie nad Nettą, przyczyni się do popularyzacji sportu amatorskiego na całym Podlasiu, wszak wielkie chęci do organizacji przyszłorocznej “Ligi Mistrzów” zgłosił już Białystok i Grajewo.  - Erazm Stefanowski

A zatem z niecierpliwością będziemy czekać II edycji zawodów...

 

 

(fot. K. Kulik)

 


 

Grupa A
Ślepsk Augustów – Carmax MTC Plus Białystok 3-3
MSM Mońki – Stollar Suwałki 5-1
Stollar Suwałki - Ślepsk Augustów 0-7
Carmax Białystok - MSM Mońki 4-1
Ślepsk Augustów - MSM Mońki 7-2
Stollar Suwałki - Carmax Białystok 0-6

 

 

 

Lp

Nazwa drużyny

Punkty

Bramki

Różnica bramek

1

Ślepsk Augustów

7

17-5

+12

2

Carmax MTC Plus Białystok

7

13-4

+9

3

MSM Mońki

3

8-12

-4

4

Stollar Suwałki

0

1-18

-17

Grupa B
Zatorze Łapy – Łaguna Grajewo 1-4
FC Stanex Augustów – BOTSS Suwałki 1-0
BOTSS Suwałki – Zatorze Łapy 4-2
Łaguna Grajewo – FC Stanex Augustów 2-2
Zatorze Łapy – FC Stanex Augustów 3-6
BOTSS Suwałki – Łaguna Grajewo 0-2

 

Lp

Nazwa drużyny

Punkty

Bramki

Różnica bramek

1

Łaguna Grajewo

7

8-3

+5

2

FC Stanex Augustów

7

9-5

+4

3

BOTSS Suwałki

3

4-5

-1

4

Zatorze Łapy

0

6-14

-8

Mecz o 3 miejsce:

Carmax MTC Plus Białystok - FC Stanex Augustów 3-2

Finał:

Ślepsk Augustów – Łaguna Grajewo 3-1

 

Król Strzelców - Grzegorz Drejer (Ślepsk Augustów – 6 bramek)
Najlepszy bramkarz - Tomasz Krukowski (Ślepsk Augustów)
Najlepszy atakujący - Rafał Rant (Carmax MTC Plus Białystok)
Najlepszy obrońca - Paweł Zalewski (Łaguna Grajewo)

Kolejność pierwszej czwórki:

  1. Ślepsk Augustów
  2. Łaguna Grajewo
  3. Carmax MTC Plus Białystok
  4. FC Stanex Augustów

 

Opracowali: Piotr Filipow i Erazm Stefanowski

 

 


sobota, 25 czerwca 2022

FESTYN SKRZATÓW U-6

piątek, 24 czerwca 2022

Ciszewo. Rajd starych motocykli (foto)

Komentarze (10)

pfff Łaguna z jakiej racji !!

łaguna jeszcze nie wygrala

e grajeow nie zmieniajcie mojeog zdania kazyd wie jacy sa gracze laguny ze od niczego !! umieja tylko faulowac jak przegyrwaja i odrazu do bojki a jak wygrywaja to o malo co po pietach caluja !!!!

Jaki bulwers :) .. ach te polaczki.

hehe to wez sie pokarz ze swoja drozyna tak zebys to ty mial 1st ... a co do rywalizacji dokladnie wiecie ze faule sa w karzdej drozynie nie ktorzy do przesady ... nie ma co skladac tylko na 1 drozyne w karzdej moge wymienic po kilka osob ktore faule robia specjalnie i brutalnie ... wiedz skacz pierdolic

JESZCZE DZIS SIE LOSY ROZTRZYGNA KTO ZDOBEDZIE 1 MIEJSCE W ZAKLADOWKACH NA ORLIKU MAM NADZIEJE ZE BEDZIE TO AUTO NAPRAWA AA NIE DRUZYNA laugna KTORA NIE POTRAFI ZADNEJ POZADNEJ AKCJI STWORZYC

Gratulacje za puchar Pozdrawiamy

Garty..... Pucharu LZS RUDA

ja uważam że skoro kilku ludzi (kibisów piłki nożnej) pisze ze zespól ŁAGUNA to ludzie który traktują pilkę jako walka na śmierc i życie a piłaka nożan to gra dla ludzi który potrafia wygrywać i przegrywać a łAGUNA niestety nie umie przegrywać i wsz. to moga potwierdzić!!! wiec kolego McMedic słowa "pier...." skieruj do siebie a nie na forum!!!
Pozdrawiam wsz. prawdziwych kibicow piłkk noznej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.