Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 9030 wyświetleń

Trwa walka z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym

 

 

Wojewoda poinformował, że na wniosek komendanta wojewódzkiego PSP powołał sztab kryzysowy związany z tym pożarem, w skład którego wchodzi też policja i wojsko, w tym WOT oraz przedstawiciele Lasów Państwowych.

W związku z pożarem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w niedzielę wieczorem alert RCB do odbiorców na terenie powiatów: augustowskiego, grajewskiego i monieckiego

 

Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego został określony jako opanowany na dużym obszarze - przekazuje MSWiA w komunikacie. Z żywiołem wciąż walczy kilkaset osób w tym strażacy, policjanci, żołnierze oraz leśnicy.

 

 

 


fot. PSP, OSP

Komentarze (13)

Lub mniej debili wypalajacych trawy

Deszcz deszczem ale trzeba szukac podpalacza.

Czyżby jakiś świąteczny turysta, miłośnik pieczonej kiełbaski czy palacz fajurów przyczynił się do pożaru, bo raczej od pioruna czy o iskier z łosiowego kopyta się nie zapaliło?

Wielkie ukłony dla Panów strażaków.Zawsze oddani,odważni a jednocześnie skromni.Ludzie o wielkich sercach.

Tak wielkie podziękowania tym,którzy ratują ,dzielni ludzie brawo,dużo siły życzę,dziękuję za odwagę ??????

Niestety za mało środków gaśniczych rzucono na samym początku nauka poszła w las.

Kto jest właścicielem wielu pól łąk trzcinowisk oprócz Parku? Może tam trzeba szukać podpalaczy którym nie chce się dbać o porządek wykaszanie trzcin tylko brać dopłaty z UE ?

W taką suszę i upał wystarczy, że gdzieś leży szklana butelka lub kawałek szkła. Przy takim słońcu działa jak zapalniczka. Nie musiał to być podpalacz. Potrzebny jest deszcz i to prawdziwy, a nie te śmieszne kropelki z rozpylacza. Geoinżynieria i ,,chemtralisy,, działają zgodnie z przewidywaniami kręgów rządzących światem. Powiecie pewnie, że mi ,,odbiło,, lecz bardziej świadomi wiedzą o co chodzi. Gotowanie żaby trwa.

ludzie nagle robią z tego aferę a prawda jest taka że parki park biebrzański palił się i 30 lat temu nawet po 2 razy do roku przez nieużytki które usychają i wystarczy mała iskierka nawet szklana butelka aby wybuchł pożar

A skąd weźmiesz te środki gaśnicze?

Serdecznie pozdrawiam strażaków z Olsztyna!

Potrzebne są inwestycje w kamery monitorujące teren parku biebrzańskiego. Prawdopodobnie taki monitoring byłby o wiele tańszy niż te akcje gaśnicze. Jest 21 wiek i takie środki powinny być standardem w zapobieganiu takim pożarom cennych przyrodniczo terenów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.