Wiadomości

  • 37 komentarzy
  • 11866 wyświetleń

Trwa walka o pływalnię

Po dwukrotnym odrzuceniu wniosku na budowę basenu kąpielowego w Grajewie, zgodnie z procedurami miastu przysługuje wniesienie protestu do departamentu zarządzania RPO*. Odwołanie takie zostało złożone, trwa oczekiwanie na odpowiedź i dalsze decyzje, które zapadną w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

- Będę starał się, walczył o dofinansowanie na pływalnię, jak nie z tego programu to z innego - mówi burmistrz A. Kiełczewski. – to ważna rzecz dla mieszkańców. - Chodzi przecież o to, byśmy mieli gdzie wyjść, zająć się czymś po godzinach pracy, dotyczy to nie tylko basenu.

 

Zastanawiające jest, że tak długo nie można doprowadzić do rozwiązania sprawy. Biorąc pod uwagę głosy o potrzebie, wadze tego przedsięwzięcia oraz obietnicach, jakie padały wielokrotnie z ust odwiedzających Grajewo włodarzy, polityków, smutne jest, że nadal trzeba czekać, aż ktoś weźmie na siebie tę odpowiedzialność i decyzja w końcu zapadnie.

 

Póki co poddawany analizie jest na razie temat plaży miejskiej. Ewentualna realizacja zależy od wielu rzeczy. Aktualnie zlecone są badania wody, to jeden z ważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji - potwierdza burmistrz.

 

 

*.REGIONALNE PROGRAMY OPERACYJNE (RPO)

 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (37)

poprzednik p. Kiełczewskiego nie zbudował basenu więc może obecny burmistrz wybuduje

zaskarżyć RPO do rzecznika praw obywatelskich o dyskryminację Miasta Grajewa na tle woj. Podlaskiego albo jak kiedyś Miasto Zambrów zaskarżyło decyzję władz województwa do Ministerstwa o brak środków na wiele przedsięwzięć i pieniądze znalazły się Dzisiaj jak rozwija się Zambrów a jak Grajewo! Powodzenia w walce Panie Burmistrzu

widać,że burmistrzowi zależy na rozwoju miasta, tylko pogratulować

ludzie nie mają gdzie mieszkac a on basen chce budowac

mam nadzieje że ten basen w końcu wybudują

Brawo dla Burmistrza..po 8 latach nicnierobienia przez poprzedników..może cos w końcu ruszy..właśnie wszyscy maja baseny oprócz jedynego Grajewa..to dyskryminacja..

Z pochwałami proponuję poczekać na ostateczne decyzje a co do porównania Grajewa i Zambrowa to popieram. Rozwój Grajewa ogranicza się do budowy supermarketów, nie licząc oczywiście najlepszej w Polsce komunikacji miejskiej!

Właśnie ..kiedyś Zambrów był daleko za Grajewem ze wszystkim..a co teraz sie stało wszyscy widza..Zambrów daleko przed Grajewem ze wszystkim. nie tylko zreszta Zambrów..innie miasta powiatowe tez daleko z przodu...oj poprzednicy zawalili oj zawalili...no coż jak na razie Grajewo to jedyny SKANSEN co sie ostał...

dobrze,ze piszecie na ten temat i na biezaco informujecie.

Czy ktoś pomyślał nad tym projektem.Jestem za rozwojem Grajewa.Basen na nasze warunki jest po prostu nieekonomiczny.W większych miastach do basenów się dopłaca.Proszę że ktoś wysilił się i zrobił analizę opłacalności przyszłego basenu.

To nie żadna walka, to jest obowiązek urzędniczy, za to płacą mu pensję ..

Basen to dobra myśl i jest potrzebny przynajmniej bedzie co robić

i co z tego basenu jak po 2 tygodniach bankructwo

basen nie jest nam potrzebny bo nasze miasto nie stać na utrzymywanie jego.

Wnioski odrzucone, ale architekci z Białegostoku projekt basenu wykonali, za który zapłacono z pieniędzy miasta i to nie małe pieniądze! Nie wiem co to za polityka, że najpierw wyrzuca się pieniądze w błoto, a później na dodatek nie realizuje się obiecanego już od dawna basenu!

Gratuluje panie Adamie widze ze to była słuszna decyzja zeby na pana zagłosowac w wyborach mam nadzieje,ze uda sie zrobic cos z naszym nudnym Grajewem,dopóki jeszcze wszyscy sie z tąd nie wyniesli.Trzymam kciuki.

wydaje się że nie powinniśmy się łudzić. Wygląda na to iż urzędy Marszałkowski i inne dostały odgórny przykaz ograniczenia wydatków do niezbędnego minimum. Przykłady: zwolnienia na policji, zawieszenie inwestycji drogowych.

dajcie sobie spokój z tym basenem, zróbcie porządną plażę z wypożyczalnią kajaków. Plaża nad rzeką plus wypożyczalnia sprzętu pływającego stanowi większą atrakcję niż sadzawka jaką chcą wybudować. I tak wszyscy będą jeździć na basen do Ełku. Rozwinięcie turystyki kajakowej rzeką Ełk uatrakcyjni i zaktywizuje pobliskie miejscowości. W Prostkach odtwarzają dawną plażę nad rzeką.

ludzie po co wam ten basen...i tak trzeba bedzie do niego dokładać...lepiej dac ludziom jakąś pracę

"Chodzi przecież o to, byśmy mieli gdzie wyjść, zająć się czymś po godzinach pracy, dotyczy to nie tylko basenu". Panie burmistrzu aby p[oświęcić się relaksowi po pracy ludzie muszą ją mieć więc najpierw zamiast basenu radzę pomyśleć w tym kierunku ..

Basen po jakimś czasie i tak przestanie istnieć. Może lepiej zainwestować w miasto... :)

po co basen... wybudujmy jeszcze jeden kosciol

Ludzie przestańcie narzekać wiecznie jest żle co by burmistrz nie zrobił obojętnie w jakim kierunku to i tak żle najlepiej jak by nic nie robił brał kase wtedy byłoby ok!?kościołów jest jak na sra... po co?zresztą grajewianie wolą dać zarobić innym niz swoim...po co basen?a po to zeby z niego korzystac uczyć dzieci pływać i się zrelaksować !ja do ełku nie jezdze na basen a tu z miła chęcią bym chodzła .do "gangsta"a pomyślałeś ile ludzi będzie miała prace jak będzie basen a w marketach tylko co niekturzy wolą chodzić zebrac do opieki i narzekać co tak mało dali a do pracy ani myślą iść...

Ogromna liczba mieszkańców ma DUŻE CIŚNIENIE na basen, ja w pierwszej kolejności postarał bym się o pożądny plac zabaw dla dzieci, którego w naszym mieście niestety nie ma. Koszt projektu placu zabaw i jego realizacja jest bardzo niski w porównaniu z KASĄ jaką trzeba wyłożyć na basen. Nie możemy zapominać również o kosztach utrzymania już wybudowanego basenu.

uwazacie ze jak bedzie basen tobedziecie mieli gdzie wyjsc bardzo mnie ciekawi ilu chetnych wejdzie do wody jak zobacza kompiaca sie patologie Grajewska botylko oni maja daemowe pieniadzez miasta i znajac zycie dostana jakies karnety powstanie druga plaga i tak zakonczy sie kariera basenu

w końcu oby się powiodło nie będę musiał do ełku tylko tu na miejscu :D

blok ma tez budowac tak slyszalam

budowa basenu w Grajewie! PORAŻKA tego miasta. Utopiona kasa i nic więcej.

A w którym miejscu w Grajewie ,jeżeli już miał by być ten wymarzony basen?

a po co wam ten basen??

Witam serdecznie, muszę zabrać ponownie głos w sprawie basenu. Mianmowicie jak miastu uda się załatwić dofinansowanie nawet w 100% na budowe basenu to bedzie dobrze. Ale trzeba wziąć pod uwagę jedno, a miaowicie rozrys ekonomiczny:
1) ratownik 1 osoba wynagrodzednie ok 2000zl
2) osoby sprzątające minimum 3 osoby wynagrodzenie po ok 1500 zł
3) zurzycie energii ok 300m - 400 zł
4) zurzycie wody ok 3000 zł
Do tego trzeba wziąć jeszcze pod uwage zatrudnienia trenera pływania i jak rownież "rozpisać nabor na kierownika pływalni". Zarazem śmiem twierdzić że koszty podane przeze mnie są kosztami miesięcznymi i miasto takie jak Grajewo, nie mające praktycznie zakłądów przemyslowych będzie musiało dokładać do basenu poniważ przez pierwszy 1 miesiąc najwyżej 2 będzie cudownie i tłok zaś po tym czasie słomiany zapał minie i będziemy mogli tylko karpie na wigilie chować w basenie
Pozdrawiam
Ten sam co zawsze

chcemy basenu!

Lepiej byście się postarali o to, by młodzi ludzie mogli znaleźć w końcu pracę. Trzeba zaradzić bezrobociu a nie inwestować w rozrywki dla miasta. Zgadzam się z osobami, które są przeciwko budowie basenu. Będą to tylko pieniądze wrzucone w bagno.

lepiej zrezygnowac juz dzis ztego basenu poki nie utopiono pieniedzy nie wypali u nas porazka ztym basenem mam nadzieje ze Pan burmistrz zamknie w koncu ta chora sprawe szkoda czasu i pieniedzy

Basen miałby powstaać na polanie na przeciwko szpitala, obok byłego PGnr3.

Basen ma być w Grajewie bardzo dużo osób chce Basen ..Dlatego że można się zrelaksować ile osób tonie ..Ratownik też się przyda ..Ja jestem Za Basenem

Ja już was ludziska nie rozumiem...Wpierw Wszyscy Krzyczą : "CHCEMY BASEN!!!" ,a teraz jesteście przeciwni to tego. Sam Basen też nie będzie obok zapewne będą kafejki różne i wgl...Więc miejsc pracy też będzie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.