środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 15327 wyświetleń

Trwa budowa kościoła

Trwa budowa nowego kościoła w Grajewie. Nad pracami czuwa ksiądz Czesław Oleksy, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. W chwili obecnej kryte są dachy. Zakończenie tych robót przewiduje się na koniec września. Na zimę planowana jest praca nad budową instalacji elektrycznej, pożarowej oraz nagłośnieniowej.

- Myśl, aby kościół nosił nazwę Jana Pawła II zrodziła się 8 lutego 2007 roku, czyli w dniu zatwierdzenia projektu przez księdza biskupa. Ksiądz biskup zapytał mnie przy całej diecezjalnej komisji budowlanej, jaki planuję tytuł dla tego kościoła. Odpowiedziałem wówczas, iż niebawem nastąpi beatyfikacja Ojca św. Jana Pawła II i bardzo bym pragnął, aby ten kościół nosił taki właśnie tytuł - powiedział ks. Czesław Oleksy.

Będzie, to pierwszy w Diecezji Łomżyńskiej Kościół pod wezwaniem Ojca Świętego.

Budowa nowego kościoła zaczęła się w 2007 roku. Jak podkreśla ks. Oleksy praca nie należy do najłatwiejszych. Wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami, ponadto ambitna architektura jest trudna do realizacji. - opisuje  www.radionadzieja.pl/


Komentarze (20)

Czas już podzielić parafie.Niech nowy proboszcz wykaże się.

dobrze jest budowac ,ale skad pieniązki Grajewo biedne.kazdemu brakuje a Ci co maja tez nie bardzo sponsorują.

Czekam na zakonczenie budowy nowego kościoła i na nowego proboszcza :) słyszałam że bardzo dobry człowiek czekam niecierpliwie !!

a kto wogle ma tam proboszczować???i kiedy pierwsza msza bedzie???

ile jeszcze bedzie tych kosciolow???bez przesady jeszcze troche i w Grajewie bedzie wiecej kosciolow niz sklepow.... jak chce sie pomodlic to pomodle sie w jednym kosciele w tym co zawsze...pozatym powiedzmy sobie szczerze coraz mniej grajewiakow chodzi do kosciola

Po co nam kolejny kościół?? Co raz mniej ludzi i tak do nich chodzi. Zamiast stawiać takie gmachy, powinno się te pieniądze dać potrzebującym- w Afryce, w hospicjach, szpitalach..

Szpital ledwo zipie , brak żłobka, przedszkoli , pracy...
Czy naprawdę potrzebny nam czwarty kościół?

jedyna instytucja ktora rozwija sie w Grajewie

kołtuny. Nie za Wasze pieniądze budują. Ile wg Was powinno przypadać wiernych na jeden budynek kościoła? 10tys.?? Grajewo to +- 20tys i okoliczne wioski kilka tys. Spokojnie utrzymują się 4-5 parafii.

Należy przyznać,że architektura nowego Kościoła budzi podziw,ale pochłania też niesamowite koszty. Grajewianie borykają się z problemem bezrobocia,nie wspomnę o zapewnienie sobie lokalu mieszkalnego bez pomocy rodziców czy zaciągnięcia kredytu, a tu 4 Kościół, który będą utrzymywać wierni.

Ludzie, dajcie spokój. Budowa kościoła kręci się tylko dzięki pieniążkom, które ludzie sami dają! Proboszcz nigdy nikogo nie prosił o pieniądze. To ludzie dają takie ofiary.
I nie zgodzę się z tym, że coraz mniej Grajewian chodzi do kościoła.

Od strony Ełku mają budować następny kościół

Modlić się to nasze starzejące społeczeństwo może i będzie miało się gdzie bo domów bożych przybywa jak bedzie miało siłę dojść do nich. Jakoś nikt nie myśli o zapewnieniu godziwej opieki ludziom pozbawionym opieki ze strony bliskich.

i tu sie mylisz nie daja na ofiare, u mnie na osiedlu chodzi sasiadka i zbiera na budowe, nie wiem czy sama z siebie, ale watpie, wiec raczej ksiadz wysyla ludzi w eter aby zbierali hajs na kosciol... dla mnie pomysl bez sensu, drogi mozna by bylo polatac.

Ale populizm. Dać pieniądze dzieciom, do Afryki...to Wy po co pijecie colę, płacicie za komórki po 100 zł itd? Oszczędźcie i dajcie biednym dzieciom.

Byście się wstydzili. Nie chcecie - nie płacicie. Czemu tak was razi budowa kościoła? Sama nie jestem przekonana, że taki konieczny jest nowy kościół - ale skoro się już buduje, to cieszę się, że będzie ozdobą naszego miasta. Bo trzeba przyznać, że będzie piękny. A takie "pieklenie się", że znów kościół budują nic wam nie da i w niczym nie pomoże. Jak tak bardzo wam przykro, że w inną stronę miasto się nie rozwija - to proszę bardzo, macie szerokie pole do popisu. Każdy może zadziałać. Bo w internecie to każdy jeden "mądry" i "sprytny". "Tylko robić ni ma komu..."

"trzy karczmy, bram cztery ułomki, klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki"

Do J. Co to znaczy, że ksiądz nigdy o pieniążki nie prosił??? Może jeszcze napiszesz, że wierni domagali się i prosili o budowę kolejnego kościoła?!Chyba się do kościółka nie chodziło i ogłoszeń nie słuchało! Każdy parafianin należący do "starego kościoła" powinien co miesiąc wpłacić pieniądze na budowę kościoła. Może oczywiście tego odmówić i nie płacić-jego wola, mam tylko nadzieję że w kartotekach nie odnotowuje się tego aby za kilka lat wyciągać konsekwencje w stosunku do niepłacących.

Moim zdaniem to bardzo dobrze , że księża starają się i powstają nowe okazałe kościoły, szkoda tylko, że władze miejskie , świeckie nie biorą z nich przykładu i w mieście nie powstają nowe obiekty na miarę XXI wieku. Przed wyborami są z pewnością mają różne fajne pomysły a po wyborach jest jak zawsze u radnych mnogo niemocy, brak chęci i zaangażowania takiego jak u księży no i oczywiście brak pieniędzy na wszystko, ( ksiądz też ma problemy z pieniędzmi a jednak - buduje ). Radnym miejskim tylko na własne wypłaty pieniążków nie brakuje tu zawsze gotówka jest. Żal mam jednak do jednych i do drugich o brak remontu starej zabytkowe kaplicy na cmentarzu !

hahahha a co maja dziury w drogach i szpitale do budowy kosciola. Jakoś nie widzialem zeby byly zbiorki obywatelskie na szpital czy na dziury w drogach. A konsekwencje to wyciaga sie w stosunku nie do tych co nie placa na budowe kosciola tylko do tych co nie przystepuja do sakramentow, albo nie chodza do kosciola przez pol zycia. Zreszta slusznie, kosciol to organizacja dobrowolna nie trzeba byc katolikiem nie trzeba miec pogrzebu w kosciele.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.