Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 16885 wyświetleń

Trwa budowa kościoła

Nowa świątynia znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego w Grajewie doczekała się kopuł.

Uroczyste zamocowanie tych elementów odbyło się dnia 28 sierpnia 2010 roku. Nieudało się ukryć zadowolenia księży oraz wiernych.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości FOTO CENTRUM

 

Kilka lat temu zapadła decyzja o utworzeniu nowej parafii na terenie Grajewa. Nową parafię będzie tworzyć wielu mieszkańców, którzy obecnie należą do Trójcy Przenajświętszej, jak mówią duchowni, jest ona bardzo duża i nie sposób objąć wszystkich odpowiednią opieką duszpasterską. Granica ma przebiegać wzdłuż torów kolejowych.

niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (34)

piękna budowa,dla naszych pokolen,niech Bóg pomoże w budowie, z jego pomocą o wiele lżej.Szczęsc boże

Uważam ze w Grajewie Powinno się wybudować jeszcze trzy kościoły bo te dwa co są (no i trzeci nowo budowany) TO ZA MALO!!

Gratulacje dla budowniczych Koscioła i wiernych. Słowa uznania za perfekcje w obsludze dziwgu . To było fantastyczne móc obejrzec na zywo. Poprostu cos zapierajacego dech w piersiach.

te wierze to nie pasuja do kosciola katolickiego

meczet prost z istambułu

no te wierze to jak do moskiewskich

do Marka
Nie chcesz budować to nie buduj, nikt ci nie nakazuje i nie zmusza, możesz sobie wybudować basen albo wieże, nawet taką krzywą jak w Pizie, albo nawet możesz sobie most wybudować, lub cokolwiek Ci się podoba :)

zebyscie wybudowali kosciół na kazdej ulicy to w ten sposób i tak wiernych nie bedzie wiecej...

Nie dobrze mi sie robi ...4 kosciol sie buduje a tyle wazniejszych rzeczy brakuje w naszym miescie...basen hale sportowe itd....miasto emerytow i ..dlatego wyprowadzilem sie z tamtad...eh

No świetnie. Zgadzam się z Markiem G.Trzeba więcej kościolów, bo 4 to za malo!! Kto tam w sumie by się przejmowal, że biedni nie mają co jeść, gdzie mieszkać. Ojj tam. Ważne, że kościoly mamy. No i to nie byle jakie. Teraz trzeba budować 2 razy większy, żeby bylo na co popatrzeć!!

Do MAREK G: a co taka zgryzota przez ciebie przemawia?? nie wypowiadaj się jak masz to samo do powiedzenia co twoi poprzednicy - czyli nic waznego i to samo co zwykle :]

Kajojek Marek mówi tylko prAWDE:) 4 kościoły na Grajewo\?? według mnie 3 stanowczo wystarczą.. za to hala sportowa przy SP4 by sie przydała.

Teraz tylko czekać jak obok kościoła powstanie piękna duża plebania ,przy której oczywiście powstaną piękne garaże z pięknymi drogimi samochodami.Na ale cóż nazwa mówi sama za siebie "ksiądz (władca)" w innych religiach gdzie duchowny zarabia sam na siebie się nazywa "pastor (łac. pasterz)".

Kolejna gigantyczna skarbonka bez dna budziła będzie Grajewiaków, sygnalizując swój nieustający głód.

do Sprawiedliwy : ''4 kosciol sie buduje a tyle wazniejszych rzeczy brakuje w naszym miescie...basen hale sportowe itd... '' Chyba zartujesz sobie?! dla ciebie wazniejsze od WIARY jest BASEN czy HALE SPORTOWE ???!!! Jak bedziesz stary i bedzisz umieral to tez wybierzesz BASEN od KOSCIOLA ?? troche inteligencji wykarz czlowieku ...

Do budowniczych basenów i hal sportowych.Proszę złożyć komitet i rozpocząć zbiórkę na ten cel.Ja chętnie dorzucę swój grosz tak jak i na budowę kościoła.

Do dwudziestolatki:jak taka jestes wierzaca to pewno w warszawie do krzyza tez sie przyczepialas i bronilas go cala swoja moca i wiara tak...heh zalosny jest tez nasz kraj i podejscie ludzi ...po co ci ten kosciol no po co pytam sie?...przecierz wedlug wiary modlic mozna sie wszedzie....nie bede sie rozpisywal bo mam duzo do powiedzenia na temat wiary i wogole...napisze tylko jedno ksieza to zlodzieje najwieksi zlodzieje..a budowanie 4 kosciloa w 25tys miescie to juz przesada i wstyd dla naszych wladz...jeszcze otworzyc pare koleczek parafialnych festyny religijne i cale nasze Grajewo eh....

no tak budujmy wiecej kościółów 10h ziemi dla każdej nowej parafi. Księża wiedza co robią. Obstawiam ze w ciągu najbliższych 5 lat w grajewie już księża będą śmigać nowymi autami Pracuje za 1800 zł miesięcznie a oni 1000 biora za ślub ja jeżdze dziesięcioletnim samochodem a oni salonowymi samochodami

do "dwudziestolatka" ,-ludzie mysla ze jak całe grzeszyli i żyli byle jak i na starość 2 lata ze skruchą do kościoła będą chodzili na kolanach to do nieba trafią... Pff.... Pewnie ze wole basen.Bo ortopedzi grajewscy zębami zgrzytają bo krzywe kręgosłupy dzieci podostawały,basen to nie tylko zabawa w wodzie ale trening mięśni , poprawianie kondycji i w koncu najwazniejsze. REHABILITACJA !.W radziłowie złożyli projekt na pływalnie a my w Grajewie mamy nie mieć?Miasto dziadków! Aż sie chce wyprowadzić i nie wracać do miasta moherów,z całego serca chce zostać w mojej małej ojczyźnie a tu całe G* ludzi obchodzi kto ma administrować miastem a na wybory chodzi armia starych dziadków zamiast młodych ktorym to powinno leżeć na sercu

http://www.po-grajewo.pl/index.php/basen

polecam sobie do poczytania,bo czasami ciekawe rzeczy zamieszczają

tak jeszcze dwa koscioly i plan bedzie wykonany to jedyna instytucja ktora rozwija sie w Grajewie

Zobaczcie Panstwo jak wygląda Grajewo..jedynie kościoły wporzo.....i tak trzymać..to Grajewo samo zaniknie...

ten kosciol to jak cerkiew z wygladu,heh. a niebawem beda i tak pustami wszystkie swiecily

ja basenu nie potrzebuję..nie udana inwestycja by to była..pomyślcie..ale kościołów więcej też nie trzeba..jak będę w potrzebie to Boga znajdę wszędzie..Kościół to ludzie..a kościół to tylko mury..pozdrawiam wykazującą trochę inteligencji dwudziestolatkę przyszłą moherkę i kajojka a także mata budowniczego wszystkiego dla każdego..zastanówcie się w co wierzycie..w Boga czy w ściany i tacę

dobrze, że powstaje nowy kościół, ale ks. proboszcz zapomniał pewnie, że w starym kościele też są parafianie i przez to stary kościół popadł w całkowitą ruinę. Proszę spojrzeć na zewnątrz i do wewnątrz tego obiektu jaką jest "piękną" wizytówką w centrum naszego miasta.Doprawdy wstyd!!!

byl jeden kosciol te same grajewo teraz cztery koscioly też te same grajewo ludność ta sama a księży 5 razy więcej.

Też chętnie dorzuce do budowy basenu, choć do kościoła nie dokładałem, nie jestem z Grajewa. Przyda się basen w Grajewie, a kościół ładny, nawet bardzo.

Wspólnota kościelna jest wielka. Maja pieniądze - zgodnie z prawem demokracji robią z nimi co chcą. Nikt nie ma prawa decydować o tym jak ja i wspólnota wydamy swoje pieniądze. Mniejszość z zawiści, złości itp. (diabeł boi się święconej wody) krytykuje. Mniejszość (krytykanci) ma też prawo decydować o swoich pieniądzach. Może np. złożyć się i zbudować basen. Ja i zapewne większość kościelna też dołożymy się (choć istnieje ryzyko, że ktoś część ukradnie). Nie będziemy krytykować. Ot zwykła kultura, a jak wielka różnica.

Kościół na kazdym osiedlu !!! Broniewskiego, 1000-Lecia, Południe I i II, Wilczewo, Zatorze, itd.....Więcej, Więcej, Więcej.

Niepotrzebny wam kościół ? Nie chodżcie,nie finansujcie .. A przede wszystkim nie krytykujcie.
Podziw i uznanie dla Księdza Proboszcza.

Grajewo to już prawie miasto kościelne mamy już dwa kościoły na dwóch ulicach wlotowych do miasta, proponuje jeszcze dwa. Jeden od strony Ełku i drugi od strony Rajgrodu. ..

JEstem za budową wiekszej liczby kościołów, ale dziwi mnie fakt iż np. kiedy mielismy tylko jedna swiatynie ,te w centrum naszej wioskii było ok i w grajewie mieszkało jakies 28 tys mieszkańców, a teraz liczba mieszkańców spadła do 22tys , a tu zaraz będą cztery kościoły.

Grajewo to już prawie miasto kościelne mamy już dwa kościoły na dwóch ulicach wlotowych do miasta, proponuje jeszcze dwa. Jeden od strony Ełku i drugi od strony Rajgrodu. Wtedy w herbie naszego miasta trzeba będzie zmienić wilka na kościół. Oczywiście centrum jest już zajęte.

Pan Piotr K. rzeczywiście przedstawił piękny projekt, udowodnił że jest wybitnym architektem ale duża część osób komentujących wyżej ma niestety rację. Chciałabym dożyć tego starszego wieku w którym jedynie wiara będzie dla mnie priorytetem, bo póki co jedyna możliwość poprawy mojej kondycji to chodzenie do kościoła tam i z powrotem, także ironicznie rzecz biorąc, ciesze się z nowego obiektu do którego będę mogła chodzić ! A tak naprawdę w Grajewie nie ma możliwości poprawienia kondycji fizycznej, zdrowotnej która znacząco przecież wydłuża długość życia. Wystarczy popatrzeć na kobiety w naszym mieście( i od razu zaznaczam nie propaguję tu anoreksji) nic tylko czekać na następny zawał w wieku 30 lat. Sama chętnie chodziłabym na basen gdyby został wybudowany, o czym słyszę przy każdych wyborach, zapewne w tym roku również posłucham obietnic które nigdy nie zostaną spełnione:) Ale kościół mamy? mamy. I chyba wg niektórych wierzących powinnam iść do Częstochowy na kolanach dziękować za kolejny kościół dla naszego dobra. Czy Tylko ja widzę dla czyjego dobra ten kościół jest? ale ładny kościół, ładny.

Do ktoś w 1945r ludność Grajewa liczyła 8000 w latach 60 wzrosła do 12000 w końcówce lat 70 po wybudowaniu płyt liczba ludności wzrosła do 18000 a wybudowanie kościoła graniczyło z cudem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.