sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10390 wyświetleń

Trwa budowa ekspresówek

Na Podlasiu trwa budowa 35 kilometrów dróg ekspresowych (obwodnica Zambrowa i odcinek Jeżewo-Białystok) wartych przeszło 1,3 miliarda złotych (koszt całkowity). W trakcie projektowania jest też obwodnica Augustowa, której budowa powinna ruszyć w przyszłym roku.

Budowa obu odcinków drogi ekspresowej  S8 odbywa się zgodnie z harmonogramem. Prace przy 11 kilometrowej obwodnicy Zambrowa rozpoczęły się  w listopadzie 2009.  Na koniec kwietnia zaawansowanie  robót przekraczało 40 procent wartości kontraktu, obecnie zbliżają się do półmetka. Obwodnica ma być gotowa w czerwcu 2012 roku.

Budowa kolejnego, 24,5 km  odcinka S8 Jeżewo - Białystok ruszyła pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Obecnie zaawansowanie prac przekroczyło 27 procent, a inwestycja – zgodnie z planem – powinna zostać przekazana do użytku na przełomie sierpnia i września 2012 roku. Oba odcinki dróg ekspresowej S8 przewidziane są do współfinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.      

 

Bardzo zaawansowane są prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy obwodnic Stawisk i  Szczuczyna na trasie planowanej drogi ekspresowej S 61 oraz  Bargłowa Kościelnego (dk 61). Budowa wszystkich trzech obwodnic powinna ruszyć w 2012 roku, zakończyć się 2 lata później.  Inwestycje te finansowane są z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

 Również w 2012 roku planowane jest rozpoczęcie budowy  obwodnicy Augustowa. Realizowana w systemie „Zaprojektuj i Zbuduj” jest obecnie na etapie przygotowania dokumentacji do wniosku o zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej. Według planów ma mieć 23 km drogi  jednojezdniowej  z dodatkowym pasem do wyprzedzania oraz 13 km dwujezdniowej drogi ekspresowej. Obwodnica Augustowa powinna być gotowa pod koniec 2014 roku.     - informuje GDDKiA

Komentarze (8)

Co mnie za przeproszeniem interesuje obwodnica Jeżewa czy Zambrowa?

Dokładnie a może w koncu obwodnice grajewa czy też choć dokończony remont krajowej 65

nie mają o czym pisać to piszą o cokolwiek

no własnie chodzi pewnie o to że koło zambrowa buduja jednak a u nas nie ! - i dzieki za to info bo widac że kase maja - to co oni nie widza jak dla grajewa jest potrzebna obwodnica !!!??? masakra jakaś ; u nas to powyłączac światła i zaścianek zrobic niech sie dzieje co chce a u innych to sobnie prosze obwoniczkę wybudowac - bo grzeczniejsz od nas byli! albo cos w zamian dal!

jak jeżdzicie rowerami to tak daleko nie dojedziecie zapewne artykuł ma pokazać że dookoła coś się buduje tylko nie w Grajewie

No, widać ruszyła kampania wyborcza.

no mówili że blokować drogi grajewo chce, chcą wyjść na ulice! to może mają powody!

Obwodnicy Grajewa nie będzie ponieważ trasa w ramach tzw. via Baltiki ma prowadzić od Szczuczyna w kier. Ełku z pominięciem Grajewa (ominie Grajewo szerokim łukiem z lewej strony od Łomży)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.