czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 11631 wyświetleń

Trawają remonty w szkołach

Okres wakacyjny jest gorący, ale nie tylko ze względu na wysokie temperatury powierza. Jest to najlepszy czas na prowadzenie poważniejszych prac remontowych i modernizacyjnych w obiektach oświatowych.

Dzieje się tak choćby dlatego, że wielu robót nie można wykonać przy normalnym toku pracy szkół i przedszkoli, gdy sale lekcyjne i korytarze pełne są uczniów i przedszkolaków. Poza tym wiele pomieszczeń i urządzeń w trakcie roku szkolnego, a szczególnie w czasie sezonu grzewczego, musi być czynnych i prawidłowo funkcjonować. Stąd też okres wypoczynku dla uczniów i nauczycieli jest okresem intensywnej pracy dla firm remontowych. I niestety – dla dyrektorów jednostek oświatowych, którzy wszystkiego doglądają i pilnują.

Grajewskie szkoły, tak jak wiele innych w całym kraju, wykorzystują okres wakacyjny do przeprowadzenia największych i najpilniejszych prac remontowych. I tak na przykład w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków trwa remont sekretariatu polegający na poszerzeniu istniejącego korytarza oraz odmalowaniu ścian. Nowe barwy zyskały także sale, w których odbywają się lekcje geografii oraz matematyki –„Mamy wspaniałych uczniów, którzy chętnie nam pomagają np. podczas malowania ścian swoich klas. W tym roku wymienialiśmy część blatów szkolnych ław oraz spłuczki w toaletach. Fundusze w większości pochodzą ze środków własnych, które wygospodarowaliśmy w czasie trwania roku szkolnego. Remont pochłonie ok. 20 tys. zł” – mówi Dyrektor PG nr 2, Barbara Ciszewska. Na zmianę koloru z niebiesko-granatowego na beżowy czekają jeszcze korytarze. Wygląd zmieni również wejście do szkoły. Aby uniknąć nagminnego niszczenia elewacji budynku zostanie ona obłożona klinkierem.

Podobne prace miały miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie. Nie kończą się one jednak na odnowieniu koloru ścian – „Prawdziwa modernizacja rozpocznie się, gdy rozstrzygniemy ogłoszony przetarg na remont łazienek oraz wymianę stolarki okiennej z PCV” – twierdzi Dyrektor ZS 1, Andrzej Jasiński. Zakres prac obejmował będzie m.in.: licowanie ścian płytkami glazurowanymi , ułożenie posadzki z płytek terakotowych, montaż misek ustępowych typu kompakt, montaż umywalek oraz wymianę drzwi, stolarki okiennej i parapetów. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w ostatnim tygodniu wakacji i potrwają do końca września br.

W Szkole Podstawowej nr 4, znajdującej się przy ul. Konstytucji 3 maja w Grajewie remont rozpoczął się już na początku lipca. Zakres prac obejmował malowanie ścian w salach lekcyjnych oraz na korytarzach, a także wymianę wykładzin.

 

e-Grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (13)

super;) te kolorki w PG 2 ;)

super;) te kolorki w PG 2 ;)

ZS1 najmniej zorganizowany- nie można było wcześniej o remontach pomyśleć, eh...

O.o jak fajnie jest zdjęcie klasy 3b :)

A w PG3 nie ma remontów?

Można było, można.
Tyle, że dodatkowe pieniądze dostaliśmy w połowie lipca - dopóki ich nie mieliśmy, nie mogliśmy ogłosić przetargu (choć wiedzieliśmy, że dostaniemy- ale takie są przepisy prawa zamówień publicznych).
Pieniędzy dostaliśmy na tyle dużo, że po dodaniu już wydanych na remonty wykonane od początku roku 2008 (oraz tych, które sami na remont zamierzaliśmy wydać) przekroczyliśmy kwotę, która można wydatkować bez przetargu.
Procedura przetargowa zaś to w praktyce minimum miesiąc - a może okazać się, że i 2 miesiące (za tydzień będziemy wiedzieli -jutro upływa termin składania ofert, potem musi minąć jeszcze tydzień na ewentualne protesty oferentów) - jeśli nie będzie protestów ani unieważnienia przetargu - to 25 sierpnia będzie można zacząć.

gorzej, niz przedtem...

Śliczniusie te kolorcie maja teraz w PG2

Ej Ale Robcie Wszystkie Szkoly A Nie Tylko Pg2 Chociaz Tam Sie Uczylem To Nic Do Tego Niemam Ale Co To Tylko Jedyna Szkola Tutaj Jest Bez Przesady Spojrzcie Jak Inne Wygladajo

w 4 nie ma remontów sciany pekaja na korytarzach drzwi porysowane a jak plotki rozwalili to wstawili jakies stare cegly i juz wszystko w pozadku i tak to moze za rok sie rozwala a nie tylko dwojka

w 4 nie ma remontow sciany pekaja na korytazach drzwi porysowane a jak plotki rozwalili to wstawili jakies stare cegly i juz wszystko w pozadku i tak to moze za rok sie rozwala a nie tylko dwojka

remont sekretariatu,a jak tam grzyb na ścianach

o geograficzna jaka słoneczna ! :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.