Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 8073 wyświetleń

Transformacja Parku

Niemożliwe stanie się możliwe? Duży, w większości niezagospodarowany obszar w sercu miasta z nieregularnym układem cieków, stawów, porośnięty trawą z siłownią "pod chmurką", parkiem street workout oraz miasteczkiem ruchu drogowego wkrótce czeka duża przemiana.

W Parku Solidarności (dawniej Central Park) zostanie stworzona atrakcyjna, wielofunkcyjna i ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna, dostosowana do  potrzeb lokalnej społeczności.

29 grudnia 2016 r. został złożony wniosek o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko projektu pn. "Zagospodarowanie Parku Solidarności oraz tworzenie terenów zielonych w Grajewie". Całkowity koszt realizacji zadania opiewa na kwotę ponad 4 mln 174 tys. zł, wnioskowana kwota dofinansowania wynosi blisko 3 mln 548 tys. zł. Termin realizacji (etapu kwalifikowanego) ze środków zewnętrznych upływa 30 listopada 2019 r.

Sporządzony plan zawiera m.in.: uregulowane stawy i cieki wodne, strefę wypoczynkową, strefę piknikową z miejscem na ognisko, wiatą rekreacyjną, strefę spotkań, miasteczko młodzieżowe, miasteczko dla dzieci, molo, łąki naturalistyczne czy ścieżki zdrowia. Znaleźć mają się tu rzeźby terenowe oraz Kamień Pamięci.

- Będą to tereny zielone służące mieszkańcom do odpoczynku, nie zaś strefa rozrywki czy wolnego handlu jak wynika z krążących opinii. Budowanie sobie kapitału politycznego na niewiedzy mija się z celem i bardzo mocno uderza w nasze miasto – zaznaczył Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Już w niedalekiej przyszłości po trudach codziennego dnia, godzinach spędzonych w pomieszczeniach, mieszkańcy będą mogli skorzystać z uroków nowocześnie i bezpiecznie urządzonego zieleńca, zrelaksować na świeżym powietrzu w zadbanym i czystym otoczeniu z dala od zgiełku i gwaru ulic.

e-Grajewo.pl

 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

Komentarze (10)

central park brzmi ładniej

zrelaksowac sie obok plagi dobre

To miasteczko rowerowe jest źle oznaczone e niektórych miejscach. Trzeba wnieść tam kilka korekt.

nie no najlepiej tylko narzekanie mentalność ludzi z Grajewa!! lepiej park niż to co jest do tej pory ;/

W końcu jakieś zmiany w Grajewie :)

Homfoby w REdakcji !!! , ponieważ moje propozycje dot. gejowskiego klubu lub baru w Grajewie nie zostały opublikowane. Ksiądz zboczeniec - jest ok. a gej - to już coś nienormalnego w tym kraju - zacofanie i średniowiecze - Wiem ,że i tak nie wydrukujecie !
Homofobia jest też chorobą- tak dla informacji !

Jak byłam w innym miasteczku rowerowym nie w Grajewie to były nawet sygnalizacje, myślę, że w Grajewie też powinny być i wiecej do jeżdzenia, bo frajdy to nie sprawia

Będą robić transformację Parku Solidarności a samo Centrum Grajewa róg Piłsudskiego a Niepodległości straszy "II Wojną Światową"aż wstyd że takie coś jeszcze istnieje .

Smutny i łysy widok- prawie nie ma drzew,a nazywa się parkiem i to w dodatku o nazwie przestępczej organizacji Solidarność- która doprowadziła Polskę do kompletnej ruiny gospodarczo-ekonomicznej. W lecie w tym parku jest najwięcej meneli i degustantów tanego piwa ze Stonki. Moża również podziwiać płwające w stawach liczne budteli , puszki i inne śmieci !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.