Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 18725 wyświetleń

Tragiczny wypadek przy pracy

28-latek wózkiem widłowym woził torf. W pewnym momencie urządzenie się przewróciło. Przygnieciony mężczyzna zginął na miejscu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają grajewscy policjanci.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (8 VII) około godziny 17.00 na terenie jednej z firm w miejscowości Bełda w gminie Rajgród. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 28-latek wózkiem widłowym przewoził torf. W pewnym momencie maszyna najprawdopodobniej mocno się przechyliła. Chwilę później urządzenie przewróciło się przygniatając operatora. Mężczyzna zginął na miejscu. Odnaleźli go inni pracownicy zaniepokojeni jego długą nieobecnością. Teraz grajewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  - informuje KWP w Białymstoku.
(foto KP PSP Grajewo)


Kilka dni temu do wypadku przy pracy doszło również w Grajewie. W firmie produkującej znicze jeden z pracowników stracił część palca u ręki.

 
Państwowa Inspekcja Pracy każdego miesiąca odnotowuje nawet 200 poważnych wypadków przy pracy. W ich wyniku ludzie umierają lub doznają poważnych obrażeń. Liczbę mniej poważnych wypadków, które nie kończą się długotrwałą wizytą w szpitalu, trudno oszacować (nie trzeba ich zgłaszać do Inspekcji Pracy).
Wypadki zdarzają się nie tylko w „niebezpiecznych” zawodach. Ich ofiarami – nawet śmiertelnymi – padają też pracownicy edukacji (co dwudziesty piąty wypadek, a co trzydziesty – śmiertelny), branży turystycznej czy finansowej (w każdym przypadku – co setny wypadek). W biurach również może się zdarzyć. Bo w rzeczywistości na wypadki przy pracy narażeni są wszyscy, niezależnie od branży i stanowiska. A to głównie dlatego, że „wypadek przy pracy”, zgodnie z definicją Głównego Urzędu Statystycznego, to: „Nagłe zdarzenie, powodujące uraz u osoby poszkodowanej i wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w związku z pracą.

Firmy generalnie dbają o bezpieczeństwo sowich pracowników. Niestety, nawet największe środki ostrożności nie dają gwarancji, że do wypadku nie dojdzie. Jednak pracodawca musi robić wszystko, aby przeciwdziałać wypadkom.

Komentarze (21)

Szkoda chłopca... Niech spoczywa w pokoju...

Marcin spoczywaj w pokoju>

Spieszmy sie kochać ludzi tak szybko odchodza....Marcin spoczywaj w pokoju{*} {*}:(:(:(:(

jak juz cos to stracil czesci palcow u reki!

przepraszam ale w wypadku w zniczach nastapil fakt iz doszlo do utraty czesci palcow z dwoch rak.nie mowiac juz w jakich to okolicznosciach

Spoczywaj w pokoju..;( [*]

spoczywaj w pokoju...

Ludzie palce u reki to nie śmierc człowieka!!!
Rzeczywiście jest co porównywac... Marcin,Spoczywaj w pokoju. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich [*]

Spoczywaj w pokoju Marcinie. Nigdy Ciebie nie zapomnimy...:(( [*]

to nie pierwszy przypadek utraty palca w zniczach ta historia powtarza sie co rok,..

SPOCZYWAJ W POKOJU MARCIN [*]

zegnaj przyjacielu juz w tej drodze nie moge ci towarzyszyc

jaki Marcin? skąd on jest???/ czy ktos moze powiedziec?

szkoda spoczywaj w pokoju chlopcze

Za wcześnie Marcinie odeszłeś z tego świata ;(

Za wcześnie odeszłeś z tego świata doskonale wiesz dlaczego. Nie doczekałeś się............:)

czego sie nie doczekal.....,

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.